لشکرکشی ترکیه به شمال سوریه

کدخبر: 359529
اقتصاد نیوز : منابع محلی سوریه گزارش دادند که ارتش ترکیه دیروز، جمعه چند خودروی نظامی و کامیون‌ حامل سلاح و مهمات و تجهیزات لجستیک را وارد شهر اشغالی راس العین در شمال سوریه کرده است.

منابع خبری سوریه از ورود کاروان نظامی ترکیه حامل تجهیزات لجستیک و خودروها به منطقه «راس العین» استان الحسکه واقع در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از سانا، ارتش ترکیه برای حمله به شهر «الدرباسیه» و شهرک «ابو راسین» در حومه الحسکه (شمال سوریه) کاروانی از خودروهای نظامی و کامیون‌های حامل سلاح را راهی منطقه «راس العین» کرد.

در همین ارتباط، منابع محلی سوریه نیز گزارش دادند که ارتش ترکیه دیروز، جمعه چند خودروی نظامی و کامیون‌ حامل سلاح و مهمات و تجهیزات لجستیک را وارد شهر اشغالی راس العین کرد.

منابع محلی عنوان کردند که کاروان ترکیه از گذرگاه مرزی راس العین وارد روستاهای منطقه باب الخیر و الداوودیه شده است.

منابع مذکور تاکید کردند که این کاروان با هدف آمادگی برای حمله و تعرض به شهر «درباسیه» و شهرک «ابو راسین» در شمال استان الحسکه وارد شمال سوریه شده است.

نیروهای ارتش سوریه در اکتبر سال 2019 در منطقه وسیعی از شمال شرق سوریه به عمق 30 کیلومتر همزمان با آغاز عملیات موسوم به «چشمه صلح» مستقر شده‌اند.

دمشق می‌گوید که ارتش ترکیه از آن زمان به بعد، ده‎ها خودرو و کامیون حامل سلاح و مهمات را به منظور تقویت پایگاه‌های غیر قانونی خود در شمال سوریه، وارد خاک این کشور کرده است.

تیتر یک
  • آخرین اختلاف‌ها و تفاهم‌ها در مذاکرات وین

    اقتصادنیوز: بی‌تردید روند مذاکرات وین برای احیای برجام با توجه به پیچیدگی‌ها و موانع موجود تا اینجای کار مثبت،…

از دست ندهید
بلیط هواپیما