کدخبر: ۳۶۱۹۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فوری/آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کرد

اقتصاد نیوز:وزارت خزانه داری آمریکا دقایقی پیش فهرستی جدیدی از تحریم های علیه ایران را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده از امروز تحریم های جدیدی علیه ایران وضع می کند.

پیش از این اعلام شده بود، آمریکا قصد دارد از روز یک شنبه بند ماشه علیه کشورهای فروشنده سلاح به ایران را فعال کند، دولت آمریکا به دنبال آن است که این اقدام را از طریق حاکمیت دلار در بازار های جهانی به اجرا درآورد و با استفاده از اهرم دلار اقدامات تحریمی علیه کشورهایی که مخالف نظر آمریکا عمل می کنند اتخاذ کند.

اما امروز وزارت خزانه داری آمریکا در وب سایت رسمی خود در بیانیه ای اعلام کرد: امریکا دو نهاد و تعدادی از افرادی را که به ادعای این نهاد آمریکایی با وزارت اطلاعات ایران مرتبط هستند تحریم کرده است.

بر اساس این بیانیه، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه دولت آمریکا ، گروه سایبری «APT39» را به همراه ۴۵ فرد مرتبط با آن و یک شرکت صوری در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. 

به گزارش فارس،آمریکا مدعی است این گروه وابسته به ایران هستند و تمرکز اصلی آنها بر سرقت اطلاعات شخصی است.جامعه هدف این گروه روزنامه نگاران و شرکت های بین المللی در بخش خدمات مسافرتی عنوان شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «ایالات متحده مصمم است با عملیات‌های سایبری تهاجمی که هدف آنها به خطر انداختن امنیت و وارد آوردن خسارت به بخش سفرهای بین‌المللی است مقابله کند.»

این مطلب برایم مفید است
198 نفر این پست را پسندیده اند