کدخبر: ۳۶۵۲۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارمنستان به شهر «گنجه» حمله کرد+ فیلم

اقتصاد آنلاین : در ادامه تنش‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه مورد مناقشه «قره باغ»، وزارت دفاع باکو مدعی حمله ارتش ایروان به شهر «گنجه» شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از حمله ارتش ارمنستان به شهر گنجه خبر داده است که پیش از آن وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که باکو مواضع غیرنظامی در «استپاناکرت» قره باغ کوهستانی را مورد حملات خمپاره‌ای خود قرار داده است.

تنش‌های میان باکو و ایروان از یکشنبه دو هفته گذشته (۶ مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شد و دو کشور یکدیگر را به حملات مداوم به قلمروهای خود متهم کردند و این درگیری‌ها علیرغم درخواست‌های بین‌المللی از طرفین برای خویشتنداری، همچنان ادامه دارد.

«نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در جدیدترین تماس تلفنی خود با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، ضمن متهم کردن ترکیه به ورود به تقابل نظامی دو کشور ارمنستان و آذربایجان تصریح کرد که نیروهای نظامی ترکیه به منطقه قره باغ اعزام شده‌اند.

این دومین مکالمه تلفنی نخست‌وزیر ارمنستان با صدر اعظم آلمان در چند روز گذشته محسوب می‌شود که در آن مرکل بر لزوم آتش‌بس در منطقه قره باغ و از سرگیری فرایند صلح میان دو کشور تأکید کرد.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

این مطلب برایم مفید است
52 نفر این پست را پسندیده اند