کدخبر: ۳۶۶۷۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

انفجار مهیب سوریه را لرزاند

اقتصاد نیوز : شبکه خبری المیادین یکشنبه شب از وقوع انفجار در استان "ادلب" در شمال غرب سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: به نقل از منابع محلی این انفجار در انبار سلاح و مهمات "هیأت تحریر الشام" (جبهه النصره) سابق رخ داده است.

به گزارش منابع محلی سوری، انفجار در اطراف دهستان «معره الاخوان» در حومه شمالی ادلب به وقوع پیوسته است.

هنوز از تلفات و خسارت‌های احتمالی این انفجار خبری در دست نیست و منابع رسمی سوری تاکنون خبر این انفجار در انبار سلاح و مهمات جبهه النصره را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

از سوی دیگر، استان ادلب اخیرا شاهد افزایش تنش نظامی میان روسیه و ترکیه و چند مورد نقض توافقنامه‌های آتش بس مربوط به توقف جنگ در مناطق شمال غرب سوریه بوده است.

ترکیه در  چارچوب تقویت نیروهایش در مناطق تحت کنترل خود، دست کم ۱۱ بار  نیروی کمکی شامل ده‌ها خودروی نظامی و زره پوش از طریق گذرگاه مرزی کفرلوسین اعزام کرده است.

این در حالی است که مسکو نیمه ماه جاری میلادی از آنکار خواست از برخی نقاط در ریف ادلب جنوبی خارج و حضور نظامی خود را در منطقه کاهش دهد و سلاح های سنگین خود را به خاک ترکیه منتقل کند ، موضوعی که از سوی آنکار رد شد.

صفوان قربی عضو مجل نمایندگان سوریه  نیز پیشتر تهدید کرده بود که در صورت شکست تلاش های دیپلماتیک برای دستیایبی به توافق نهایی در باره استان ادلب، کشورش به راه حل نظامی متوسل خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند