تبلیغ انتخاباتی ترامپ صدای دکتر فائوچی را درآورد

کدخبر: 366773
اقتصاد نیوز : بلندپایه ترین کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار آمریکا گفت، اظهارات او که در تبلیغ جدید کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ مورد استفاده قرار گرفته، منقطع و تحریف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری‌های واگیر و آلرژی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: پنج دهه از فعالیتم در امور دولتی می‌گذرد و هرگز هیچکدام از نامزدهای سیاسی را مورد تایید قرار نداده‌ام. اظهاراتی که بدون کسب اجازه از من در یک تبلیغ کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان به من نسبت داده‌اند، بخشی از صحبت‌های مفصلی است که چند ماه پیش درباره تلاش‌های مقام‌های بهداشت عمومی فدرال داشتم.    

براساس گزارش سی‌ان‌ان، این تبلیغ جدید ۳۰ ثانیه‌ای از سوی کمپین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شد و در آن از مصاحبه ماه مارس فائوچی با فاکس نیوز نقل ‌قول شده است.

دکتر فائوچی ماه مارس با اشاره به کار گروه ضربت کروناویروس در کاخ سفید گفت: «نمی‌توانم تصور کنم که شخصی بتواند بیش از این کاری انجام دهد.» با این حال، تبلیغ به گونه‌ای تنظیم شده است که مخاطب گمان می‌کند فائوچی در حال قدردانی از عملکرد شخص ترامپ است!

تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کمپین ترامپ با رد این اتهامات گفت که در این پیام تبلیغاتی از حرف‌های خود فائوچی استفاده شده و "آنها کاملا دقیق هستند و صحبت‌هایی هستند که دقیقا از دهان دکتر فائوچی خارج شدند."

او گفت: این‌ها کلمات خود دکتر فائوچی هستند. این ویدیو از یک مصاحبه تلویزیونی دکتر فائوچی است که در حال قدردانی از دولت ترامپ است.

ترامپ هم یکشنبه موضع مدیر ارتباطاتش را تایید کرد و گفت: البته که این‌ها کلمات خود دکتر فائوچی هستند. به گفته برخی فرمانداران کاری که ما کرده‌ایم "پدیده" بوده است. خیلی‌ها موافق هستند... واکسن‌ها و معالجه‌ها، خیلی زودتر از پیش‌بینی‌ها می‌آیند!

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، صحبت‌های ترامپ در شرایطی عنوان می‌شوند که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات بارها از واکنش کرونایی آهسته او انتقاد کرده است. ایالات متحده همچنان بالاترین شمار قربانیان کرونا در جهان و بالاترین میزان مبتلایان ثبت‌شده را دارد.

 

 

تیتر یک
  • رفع مسمومیت برجام با دفع «قرص‌های سمی» ترامپ

    اقتصادنیوز: مارک فیتزپاتریک، معتقد است که جو بایدن به احترام تعهد انتخاباتی خود مبنی بر بازگشت به توافق هسته‌ای و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما