مرگ یک کارگر دیگر در مترو؛ تذکر به شهرداری برای رعایت ایمنی

کدخبر: 372153
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: به مدیریت متروی تهران در این باره تذکر داده ایم زیرا مدیریت مترو باید بر مسئولان خطوط نظارت داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،محمد علیخانی درباره فوت یک کارگر در ایستگاه  در حال ساخت ۱۷ شهریور، اظهار کرد: به مدیریت متروی تهران در این باره تذکر داده ایم زیرا مدیریت مترو باید بر مسئولان خطوط نظارت داشته باشد. 

وی ادامه داد: امور اجرای پروژه توسط پیمانکار انجام می‌شود و پیمانکار موظف است مسائل ایمنی را به صورت جدی دنبال کند تا چنین حوادثی رخ ندهد زیرا همه قسمت‌های مترو در تونل واقع شده و احتمال ریزش وجود دارد. چندی پیش نیز در ایستگاه در حال ساخت شهید نواب صفوی، سقوط بالابر پیمانکار حادثه آفرید بنابراین به عقیده بنده باید در مسائل ایمنی سختگیری بیشتری وجود داشته باشد تا جان افراد به خطر نیفتد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: این موضوعات را به طور جد دنبال می‌کنیم و در درجه اول به مدیران مترو تذکر می‌دهیم تا نظارت خود را قوی‌تر کنند و اگر یک پیمانکار اصول ایمنی لازم رعایت نمی‌کند یا توبیخ شود و یا با او قطع همکاری کرد. 

وی با بیان اینکه بازی با جان مردم موضوع ساده‌ای نیست، اظهار کرد: از حادثه رخ داده و جان باختن این کارگر که افغانستانی هم بود، متأسفیم، البته فرقی نمی‌کند این حادثه برای چه کسی رخ داده چراکه جان همه انسان ها برایمان ارزشمند است و ایمنی کارگران باید در بالاترین سطح تأمین شود ما نیز از این به بعد نظارت و تذکراتمان را بیشتر می کنیم تا دیگر شاهد اتفاقات نباشیم.

مسئولیت ساخت ایستگاه های مترو بر عهده شرکت راه آهن شهری تهران و حومه است و بعد از بهره برداری، مسئولیت ایستگاه ها به شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه واگذار می شود.  

از دست ندهید
بلیط هواپیما