انتقام ترامپ از مخالفانش به وسیله واکسن کرونا!

کدخبر: 373285
اقتصاد نیوز : ترامپ که دوره ‌اش به پایان رسیده است و قصد دارد از افرادی که در سیاست مخالف او بوده ‌اند، انتقام بگیرد، حال این بازی را به واکسن کرونا و جان مردم کشانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، دونالد ترامپ در اولین نشست خبری پس از انتخابات، نیویورک را به عدم توزیع واکسن تهدید کرد و گفت: «میلیون ‌ها دوز از واکسن کرونا تولید و در تمامی ایالت ‌ها به جز «نیویورک» که فرماندارش گفته که به آن اعتماد ندارد، توزیع خواهد شد.»

بنابر گزارش سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی عجیب گفت: «ما نمی ‌توانیم این واکسن را برای ایالت‌ هایی بفرستیم که نمی‌ خواهند آن را به دست مردمشان برسانند. من می ‌دانم که نیویورکی ‌ها آن را می‌ خواهند، اما فرماندار باید به ما بگوید که چه زمانی آماده است. فرماندار ایالت نیویورک در اقدام سیاسی گفته است که واکسن تهیه شده را نخواهد پذیرفت.» 

به گفته رئیس جمهور آمریکا دولت فدرال منتظر تغییر تصمیم ایالت نیویورک خواهد بود.

«لتیشیا جیمز» دادستان کل نیویورک بلافاصله در توئیتر ترامپ را مورد تهدید قرار داد.

او نوشت: «هرگونه تلاش دونالد ترامپ برای ممانعت از دسترسی ایالت نیویورک به واکسن کووید 19 که جان ‌ها را نجات می‌ دهد، به سادگی با دعوای حقوقی رو‌برو خواهد شد. دست از بازی‌ های سیاسی با جان مردم بردارید.»

خانم جیمز در بیانیه ‌ای افزود که تهدیدهای ترامپ «چیزی بیش از رفتار رئیس جمهوری نیست که دوره ‌اش به پایان رسیده است و قصد دارد از افرادی که در سیاست مخالف او بوده ‌اند، انتقام بگیرد.» 

اما رئیس جمهور آمریکا دست از انتقامجویی برنداشت و در پیامی در توییتر بار دیگر گفت که ارسال واکسن ویروس کرونا به ایالت نیویورک در اولویت دولت وی نخواهد بود.

وی در توئیتی نوشت: «من نیویورک را دوست دارم، همانطور که همگان می‌ دانیم، دولت ترامپ بسیار زودتر از موعد واکسنی ایمن و عالی را تولید کرد. (این موضوع) در دولت دیگر پنج سال به طول می ‌انجامید. مشکل این است که فرماندار نیویورک گفته که وی با تاخیر از آن استفاده خواهد کرد و دیگر ایالت ‌ها هم اکنون خواستار آن هستند.»

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: «ما نمی ‌توانیم زمان را هدر دهیم و تنها می‌ توانیم به آن ایالت‌ هایی بدهیم که واکسن را فوری استفاده می ‌کنند. بنابراین نیویورک تاخیر خواهد داشت. زندگی‌ های زیادی نجات می ‌یابد اما زمانی که آنها آماده باشند ما آماده هستیم. سیاست ‌بازی را متوقف کنید».

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی‌ اش گفته است که واکسن کرونا تا ماه آوریل به گونه‌ ای گسترده در آمریکا عرضه خواهد شد.

در این میان، موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا به گونه‌ ای بی‌ سابقه تنها در روز جمعه به 176 هزار نفر رسید.

«اندرو کومو» فرماندار نیویورک در شبکه «ام اس ان بی سی» در حمله به دونالد ترامپ گفت: «‌هرچه می ‌گوید از حقیقت به دور است که جای تعجب ندارد. این یک ویروس است و به سیاست ‌ها جوابی نمی ‌دهد. شما نمی‌ توانید علیه آن توئیت کنید بلکه باید به درمان آن بپردازید و ما هرگز آن را انجام ندادیم.»

فرماندار دموکرات ایالت نیویورک، بارها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا از نحوه مدیریت دولت ترامپ برای مقابله با این همه‌ گیری انتقاد کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما