کدخبر: ۳۷۵۳۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد لیبرمن از نتانیاهو به دلیل مخفی کردن مسائل امنیتی

اقتصاد نیوز : وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی با انتقاد از نخست‌وزیر این رژیم به دلیل مخفی کردن سفر به عربستان سعودی، از ارائه طرحی برای ملزم کردن نخست‌وزیر به اطلاع دادن مسائل امنیتی به مقامات نظامی خبر داد.

پنهان‌کاری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره سفر شبانه به عربستان سعودی و دیدار با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد آل سعود و همچنین اطلاع ندادن این سفر به مقام‌های امنیتی و نظامی، انتقاد «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ پیشین این رژیم را در پی داشت.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، لیبرمن که اکنون ریاست حزب «اسرائیل بیتُنا» را در پارلمان رژیم صهیونیستی برعهده دارد، گفت اینکه نتانیاهو مسائل امنیتی را از وزرای خود و مقام‌های نظامی مخفی می‌کند، باعث به خطر افتادن این رژیم شده است.

وی طی بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود، از عدم هماهنگی و شفافیت نتانیاهو با سازمان‌های اصلی رژیم صهیونیستی مخصوصا ارتش و وزارتخانه‌های خارجه و جنگ شدیداََ انتقاد کرده و نوشت: «سفر به یک کشور دشمن، آنهم بدون اطلاع دادن به بدنه‌های دولتی مرتبط، مستقیماََ امنیت ما را به خطر می‌اندازد».

این سیاستمدار صهیونیست سپس خبر داد که به زودی طرحی را در کنست ارائه می‌کند که به موجب آن نخست‌وزیر ملزم است جزئیات هر توافقی را که جنبه امنیتی داشته باشد یا روی برتری نظامی این رژیم در منطقه اثر بگذارد، به اطلاع وزیر جنگ، وزیر خارجه، رئیس ستاد کل ارتش و رئیس اطلاعات ارتش برساند.

روز دوشنبه، شبکه‌های رادیویی کان و گالاتز گزارش دادند که نتانیاهو و «یوسی کوهن» رئیس موساد شب گذشته به صورت مخفیانه به عربستان سعودی سفر کرده و با بن‌سلمان در شهر «نئوم» دیدار کردند.

«یواف گالانت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی نیز با تایید دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان در خاک عربستان، این دیدار و علنیی شدن آن را حائز اهمیت بسیار بالایی دانست.

نشریه عبری‌زبان «اسرائیل هیوم» نیز به نقل از مقامات سعودی مدعی شد که نتانیاهو و بن‌سلمان طی دیدار در خاک عربستان، درباره تشکیل جبهه واحد علیه ایران رایزنی کردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند