جدیدترین هدیه ترامپ به محمد بن سلمان

کدخبر: 385897
اقتصاد نیوز : یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: این اقدام آمریکا تاثیر منفی در مذاکرات صلح یمن خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسن هانی‌زاده با بیان این‌که تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی اقدامی غیرقانونی و اشتباه و همچنین مغایر با اصول اخلاقی و قوانین بین‌الملل است، اضافه کرد: انصارالله در این سال‌ها تلاش کرده که از تمامیت ارضی یمن در برابر تجاوزات سعودی دفاع کند و تصمیم آمریکا در این زمینه آخرین تیر ترکش دونالد ترامپ علیه جریان مقاومت است.

این روزنامه‌نگار با بیان این‌که انصارالله در چارچوب دفاع از تمامیت ارضی یمن در برابر تجاوزات آل سعود ایستادگی کرده و اقدامی علیه منافع دیگر کشور‌ها انجام نداده است، اظهار کرد: این عربستان است که در طول پنج سال گذشته با بودجه ۳۵۰ میلیارد دلاری و استفاده از انواع سلاح‌های کشتار جمعی آمریکایی و غربی اقدام به جنایت علیه مردم یمن کرده است.

وی با بیان این‌که براساس قوانین بین‌المللی دفاع از تمامیت ارضی یک اصل قانونی است و مردم یمن با تکیه بر انصارالله از خودشان در برابر تجاوزات سعودی دفاع کرده‌اند، ادامه داد: در واقع باید گفت این تصمیم آمریکا جدیدترین هدیه دونالد ترامپ به محمد بن سلمان و آل سعود است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان این‌که دونالد ترامپ صلاحیت تصمیم گیری در این زمینه را ندارد به تحول اخیر آمریکا از جمله حمله طرفداران ترامپ به کاخ سفید اشاره کرد و گفت: دونالد ترامپ حامیان خود را در روندی غیر قانونی به حمله به کنگره این کشور تشویق کرد و او حتی نمی‌تواند تصمیمی درست در مورد امور آمریکا بگیرد چه بخواهد در مورد دیگر مسائل عرصه‌ی جهانی تصمیم گیری کند.

این روزنامه‌نگار با اعتقاد بر این‌که این اقدام آمریکا برخلاف خواسته ترامپ و همپیمانانش باعث افزایش جایگاه انصارالله در عرصه منطقه می‌شود، اظهار کرد: آمریکایی‌ها با ایجاد داعش و همچنین ترور سرداران مقاومت به ملت‌های منطقه ثابت کرده‌اند که حامی تروریست هستند و ادعای آن‌ها در مورد مبارزه با تروریسم فریبی بیش نیست.

هانی‌زاده همچنین در مورد تاثیر قرار گرفتن نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی بر جریان مذاکرات صلح این کشور تصریح کرد: قطعا این اقدام تاثیری منفی بر این روند خواهد داشت. انصارالله در کنار دفاع از تمامیت ارضی یمن به دنبال این بوده که به نوعی مساله‌ی جنگ نیز به پایان برسد، ولی این اقدام آمریکا باعث می‌شود انصارالله برای ادامه جنگ مصمم‌تر شود و همین تحولات باعث خواهند شد که امکان رسیدن به صلح پایدار در منطقه کمتر شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما