کدخبر: ۲۰۸۰۹۴ لینک کوتاه

تحقق توسعه ارس با همکاری فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران

نشست هم اندیشی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاران برگزار شد.

گروه بنگاه‌ها: محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست گفت: حیات و توسعه ارس در گرو وجود فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است و رونق اقتصادی ارس بدون وجود این افراد، حاصل نمی‌شود.

وی افزود: سخنان و خواسته‌های سرمایه‌گذاران در این جلسه مطرح شد و برخی از مشکلات مطرح شده می‌تواند بدون نیاز به مصوبه‌های جدید، به زودی مرتفع شود.

نریمان تصریح کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با استفاده از اختیاراتی که برای مدیرعامل و معاونین تعیین شده است، بسیاری از مشکلات مطرح شده را در کمترین زمان ممکن برطرف کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه نگاه به سرمایه گذار و تولید کننده باید اصلاح شود، افزود: تنها در این صورت است که به کمک فعالان عرصه تولید، اشتغال پایدار در منطقه آزاد ارس به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: یک تولید کننده، زمانی می‌تواند برای کشور و منطقه اشتغال و درآمد ایجاد کند که بدون مشکلات روزمره به فعالیت پرداخته و سود بالایی نیز از فعالیت خود کسب کند.

نریمان تصریح کرد: فعالان اقتصادی ارس از نزدیک در جریان امور هستند و مشکلات موجود را از نزدیک لمس می‌کنند. بر همین اساس، با انتخاب چند نفر از سرمایه گذاران منطقه به عنوان مشاورین این حوزه و استفاده از تجربیات عملی شان، خواهیم توانست تصمیمات بهتری در حوزه تولید، صنعت و سرمایه گذاری بگیریم تا موارد بعد از جمع بندی سریعا به مقامات تصمیم گیر نظام ارسال شود.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس می توانیم طرح هایی را به کمیسیون ها تخصصی و صحن مجلس ببریم و از این ظرفیت به نفع مناطق آزاد کشور استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: برای رونق هر چه بیشتر صنعت و تولید در ارس و افزایش صادرات، درصدد توسعه ریلی منطقه و اتصال ریلی ارس به کشورهای همسایه و اروپا هستیم.

نریمان تصریح کرد: علاوه بر مسیر ریلی، احداث فرودگاه و تقویت تمام مسیرهای هوایی، ریلی و زمینی، اولویت توسعه‌ای ارس است.

بر اساس این گزارش، در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاران این منطقه، مدیران عامل و نمایندگان نزدیک به 100 شرکت فعال منطقه حضور داشتند. در این نشست، فعالان اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس، به بیان مشکلات خود، پرداختند.