کدخبر: ۲۱۳۵۹۹ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت ماسترفوده :

صادرات امسال بایودنت افزایش می یابد

گروه بنگاه ها- مدیرعامل شرکت ماسترفوده (تولیدکننده برند بایودنت) با تاکید بر اینکه ویژگی اصلی آدامس بایودنت، کمک به سلامت دهان و دندان ها است، افزود: همه نمونه محصولات بایودنت پیش از تولید، طی ۴ مرحله آزمایشگاهی از منظر ماندگاری طعم، کیفیت بافت، آزمایش های میکروبی و استاندارد فرمولی مورد بررسی دقیق قرار می گیرند.

این فرآیندها، هم در ابتدا و هم در حین تولید بارها و بارها انجام می شوند. این در حالی است که در فرمول تمامی آدامس های بایودنت به جای استفاده از آسپارتام (که در برندهای وجود دارد)، از شیرین کننده های سلامت محور استفاده شده است.

مهندس  محمد کریمی  با بیان اینکه کارخانه بایودنت ظرفبت تولید روزانه 35 تن آدامس را دارد ، گفت: در حال حاضر با ظرفیت 40 تا 45 درصدی فعالیت می کنیم اما اگر جلوی قاچاق آدامس در کشور گرفته شود بایودنت به تنهایی می تواند 25 تا 30 درصد نیاز بازار داخلی را تامین کند. این در حالی است که اگر بتوانیم با حداکثر طرفیت تولید کنیم در دوره 5 ساله می توانیم با وارد کردن تکنولوژی ساخت مواد اولیه مورد نیاز ، میزان موارد اولیه وارداتی تولید آدامس را از 70 درصد به کمتر از20 درصد کاهش دهیم.

بایودنتیست

کریمی با اشاره به اینکه کارخانه­ بایودنت مبتنی بر دانش روز دنیا و با رعایت استانداردهای اروپا و جهانی و با بکارگیری خطوط تولید نوین است ، گفت: بر همین اساس از نظر کیفی، GMP و کیفیت کارخانه ضمن کسب استانداردهای اروپا توانستیم وارد بازار های جهانی شویم و  در حال حاضر به کشورهای استرالیا، آلمان و فرانسه به صورت کاملا رسمی وارد شده ایم و همین طور در کشورهای منطقه نظیر افغانستان، بحرین، ارمنستان، افغانستان و قطر حضور فعال داریم.

وی با بیان اینکه تداوم حضور در بازارهای صادراتی برای ما اهمیت دارد ، گفت: در سال 96 بیش از 15 درصد از تولیدات بایودنت به کشورهای مختلف صادر شد و برنامه ما این است که امسال رشد صادراتی تا 25 درصد را شاهد باشیم . ضمن اینکه به صادرات کوتاه مدت فکر نمی کنیم و برنامه ما این است که بتوانیم در دوره 5 ساله به 50 کشورر صادرات داشته باشیم و برند بایودنت برای آن کشورها شناخته شده باشد.

بایودنتیس

وی با بیان اینکه در سراسرکشور 32 شعبه پخش داریم یادآور شد: بدون شک سیستم توزیع یکی از موضوعات مهم در میزان فروش است اما نکنه اصلی اسن است که به دلیل گستردگی قاچاق و حاشیه سود بالایی که قاچاق در بازار آدامس دارد بسیاری از فروشندگان به توزیع آدامس های بی کیفیت و قاچاق و تاریخ مصرف گذشته  اقدام می کنند که گاهی تا میزان 50 درصد برایشان سود دارد. این در حالی است که محصول تولید داخل که با استانداردهای بالا تولید شده این حاشیه سود را برای فروشنده ندارد..

مدیرعامل ماستر فوده با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی گفت: خواسته تولیدکنندگان از مردم این است که با بررسی کالای داخلی و اطمینان از کیفیت آن کالای مشابه خارجی را استفاده نکنند و در مقابل تولیدکنندگان وظیفه دارند کالای ایرانی با کیفیت تولید کنند و تنها در این صورت است که اگر مردم کالای با کیفیت داخلی را خریداری کنند می توانند دوباره به کالای ایرانی اعتماد کنند .

کریمی با اشاره به اینکه گردش مالی بازار آدامس در کشور حدود 1200 میلیارد تومان تا 1500 میلیارد تومان است گفت: این در حالی است که از این مقدار در حدود 75 درصدبه آدامس های  وارداتی  که بیشتر آنها قاچاق هستند ،اختصاص دارد و تنها 25 درصد از بازار در اختیار چند برند ایرا نی است . وی با اشاره به اینکه با ورود آدامسهایی که از مبادی رسمی وارد کشور می شوند مشکلی نداریم ، تاکید کرد: اغلب آدامس های وادراتی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، کالای بی کیفیت و تقلبی یا تاریخ گذشته هستند که  نه تنها سلامت مردم را به خطر می اندازند بلکه با  حاشیه سود بسیار بالایی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند و بسیاری از مردم نیز از این موضوع بی اطلاع هستند.

وی به نقش دولت در جلوگیری از قاچاق اشاره کرد وگفت: موثرترین حمایت دولت از تولید کنندگان این است که مانع ورود کالای قاچاق شود زیرا  کالایی که که به صورت قاچاق وارد می شود بازار را به هم ریخته و تولیدکنندگان داخلی را با مشکلات متعدد مواجه می سازد.

بایودنت

در ادامه این بازدید علی همت ، مسئول طرح و توسعه بایودنت با اشاره به اینکه دائما در حال رصد کردن به روزترین اطلاعات آدامس های دنیا و ترکیبات و طعم ها هستیم، گفت: بیش از 70 تا 80 جز در یک آدامس وجوددارد که با کوچکترین تغییری ممکن است در طعم و مزه تغییری رخ دهد  و در بایودنت ما تلاش کرده ایم با استفاده از مهندسی معکوس پیچیده این فرایند را از طریق مهندسین شیمی و تغذیه ای که داریم با تجهیزات پیشرفته وآزمایشات متعدد انجام دهیم.

وی با بیان اینکه از اصلی ترین موضوعاتی که بر آن تاکید داریم خلق طعم و رنگ است ، یادآور شد: در بایودنت تا مرز تولید 130 طعم رفته ایم و قابلیت افزایش تا 170 طعم را هم دارد که بسته به سیاستگذاری های شرکت وارد بازار خواهد شد .این 170 طعم طی 5 سال می تواند وارد بازار شود . همتی افزود: سیستم هایی در حال ورود به بازار هستند که تا 20 سال آینده توانایی این را دارند که ریزمغذی های ضروری بدن را تامین کند و ما نیز به دنبال این موضوع هستیم که انواع این ریز مغذی ها را از طریق تولید آدامس تامین کنیم.

بایو

شیوا سلامات ، مدیر تبلیغات برند بایودنت نیز با اشاره به اینکه در صادرات توانستیم تاییدیه های بین المللی را دریافت کنیم ، گفت: برند naturdent در کشورهایی که آدامس بایودنت به آنها صادر می شود بسیار شناخته شده و مورد اعتبار است زیرا در کشورهای اروپایی به ویژه بحث ارگانیک بودن موضوع مهمی است که بسیار طرفدار دارد.

وی با اشاره به اینکه برای تولید محصولات گام های بلندی برداشته ایم ، گفت: با کسب ایزوها و استاندارهای مختلف توانسته ایم زیرساخت ها و کنترل کیفیت را در شرکت از سطح غذایی به سطح دارویی نیز برسانیم و این موضوع در بازدید های مدیران سازمان غذا رو دارو نیز مورد تاکید قرار گرفته است.