کدخبر: ۲۱۹۸۵۵ لینک کوتاه

توسعه استارتاپ‌ها هدف جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت

گروه بنگاه‌ها: دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت با اشاره به این که توسعه استارتاپ‌های دیجیتال سلامت یکی از اهداف این جشنواره است، گفت: باید از ابزارهای گسترده تاثیرگذارترین فناوری امروز جامعه به بهترین شکل بهره برد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، محمدعلی حجازی  دبیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه رسانه‌ها به‌عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه مبانی سلامت و آگاهی‌سازی در این حوزه نقشی به‌سزایی در ارتقای سلامت جامعه داشته‌اند، گفت: امروز به دلیل پیشرفت‌های شگرف در فناوری‌های مدرن و سبک ارائه محتوا در رسانه‌ها، فضای سایبری و دنیای مجازی یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی لقب گرفته‌اند.

وی با اشاره به جمعیت بالای ۴۰ میلیونی استفاده‌کنندگان از تلفن‌های همراه هوشمند در ایران گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای فناوری‌ها و اهمیت ارتقای سلامت، باید بتوان به شکل روزآمد، این ابزارها را در مسیر ارتقای سلامت در جامعه مورد استفاده قرار داد و از ظرفیت‌های بالای صنعت دیجیتال در توسعه مبانی سلامت و ایجاد اشتغال سازنده استفاده کرد.

حجازی گفت: امروزه در فرآیند توسعه پایدار، مهم ترین عامل در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و باقی ماندن در عرصه رقابت جهانی، استفاده موثر از منابع علمی و فناوری‌های نوین است.

وی افزود: تحقق اهداف عالی نظام سلامت، تنها با برنامه ریزی و استفاده از تمامی فناوری‌های روز و نوین محقق خواهد شد و در این میان، تاثیرگذارترین فناوری شناخته شده در دهه گذشته فناوری اطلاعات است.

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت تصریح کرد: توسعه استارتاپ‌های دیجیتال سلامت یکی از اهداف جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال است.

حجازی افزود: شناسایی تولیدکنندگان فناوری و رسانه های دیجیتال، استفاده از این ظرفیت‌ها در رفع نیازهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یکپارچه‌سازی فرهنگی در به کار گیری رسانه‌های دیجیتال در بین مردم، توسعه کاربری فناوری‌های دیجیتال در نظام سلامت، رتبه‌بندی و شاخص‌گذاری آثار و خدمات الکترونیک سلامت، از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گفته محمد علی حجازی، در این جشنواره مقرر شده است تا رسانه های دیجیتال و خدمات الکترونیک برتر در نمایشگاه جانبی، در معرض دید دست اندرکاران نظام سلامت قرار گیرد.