کدخبر: ۲۱۹۸۵۸ لینک کوتاه

تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی در کشور آغاز شد

نخستین خط تولید آزمایشی ماشین ظرفشویی با فناوری بومی سازی شده در شهرک صنعتی محمودآباد قم راه اندازی شد.

این ماشین‌های ظرفشویی توسط یکی از برندهای قدیمی‌ و مطرح در ایران تولید آزمایشی می‌شود. این شرکت با انتقال فناوری مربوطه از شرکای چینی و اروپایی در یک سال اخیر، توانسته تولید آزمایشی این محصول خانگی را  آغاز کند.

مدیران شرکت پاکشوما در آیین راه اندازی خط تولید آزمایشی این ماشین ظرف شویی، اعلام کرده‌اند که این محصول تا ۲۰ روز آینده به تولید انبوه می‌رسد. حسین اسحاقی قائم مقام مدیرعامل شرکت پاکشوما با بیان اینکه این محصول با فناوری گرفته شده از شرکت‌های چینی و اروپایی نقص‌های آن‌ها برطرف و تولید می‌شود، گفت: این ماشین‌های ظرف‌شویی تولید داخل با نصف قیمت ماشین‌های ظرف‌شویی خارجی به بازار ارائه خواهند شد.

وی افزود: این محصولات با مشخصات و فناوری‌هایی چون برنامه ظرفشویی، طراحی نحوه چیدمان ظرف‌ها، سختی آب، میزان مصرف آب دستگاه، خشک‌کننده و ضدعفونی‌کننده، تولید و عرضه خواهند شد.

پاکشومای 2

قائم مقام شرکت پاکشوما ادامه داد: ۷۰ درصد قطعات تولیدی این ظرف‌شویی‌ها از داخل کشور تامین می‌شود و تنها ۳۰ درصد آن تولید خارج است.

اسحاقی تصریح کرد: برای تولید این محصولات به دلیل بومی سازی انجام شده، مشکلی در فناوری نداریم، اما در تامین بخشی از قطعات وارداتی به مشکل می‌خوریم. امیدواریم با تجارب خود از این مشکلات جلوگیری کرده یا آن‌ها را حل کنیم.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز و بالارفتن قیمت قطعات فولادی و پتروشیمی، گفت: در صورت تامین دلار ۴۲۰۰تومانی برای تامین‌کنندگان قطعات و افزایش تولید محصولات، افزایش قیمتی نخواهیم داشت. البته برای کنار زدن سایر رقبای خارجی باید به تغییر شیوه‌های فروش خود روی آوریم تا بتوانیم تولید و فروش خوبی داشته باشیم.

قائم مقام شرکت پاکشوما  ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ درصد بازار ماشین ظرفشویی ایران در اختیار برندهای خارجی است، اما امیدواریم با راه اندازی خط تولید انبوه این شرکت، حمایت‌های لازم تعرفه‌ای از سوی دولت، جلوگیری از ورود کالای قاچاق و انجام تبلیغات مناسب، تا ۹۰ درصد بازار ماشین ظرفشویی ایران را در اختیار بگیریم.

به گفته قائم مقام این شرکت تولیدکننده لوازم خانگی، ماشین های ظرف‌شویی با استفاده از ۱۰ لیتر آب می‌توانند شست‌وشوی ۱۶۰ پارچه را انجام دهند. این در حالی‌است که در شست و شوی دستی به ۱۰ برابر این میزان آب نیاز داریم.