کدخبر: ۲۴۳۷۳۲ لینک کوتاه

کاهش گازهای گلخانه‌ای با استفاده از بخاریهای هرمتیک

اقتصادنیوز-بنگاه‌ها؛ بخاریهای با فناوری هرمتیک می توانند به میزان قابل ملاحضه ای از تولید گازهای گلخانه ای کاسته و به تمیزی هوای داخل ساختمانها هم کمک کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، گروه بنگاه‌ها؛ احمد پیروی تولید کننده این نوع بخاریها با اعلام این مطلب گفت: بخاریهای هرمتیک با استفاده از دودکشهای دو جداره و سیستمهای هوشمند،اکسیژن خود را از خارج ساختمان تهیه می کند.

بخاری

وی  درارتباط با میزان مصرف گاز کشور نیزگفت: یک درخت ده ساله میتواند در یک سال، دی اکسیدکربن حاصل از سوخت 05/11 متر مکعب گاز طبیعی را جذب کند. صرفه جویی در مصرف گاز به میزان 05/11 مترمکعب در سال معادل کاشتن یک درخت می باشد و به ازای هر دستگاه بخاری هرمتیک 1200 متر مکعب گاز در سال صرفه جویی می گردد که معادل کاهش 36/2 تن گاز کربن دی اکسید حاصل از احتراق است.

پیروی افزود: هر درخت سالانه میزان 77/21 کیلوگرم دی اکسیدکربن را جذب میکند، لذا استفاده از دستگاه بخاری هرمتیک شوکت معادل کاشت 108 اصله درخت در سال است.

وی در توضیح بیشتر عملکرد این نوع بخاریها گفت:ایم محصول از عملکرد احتراق بهتری برخوردار است و به دلیل هوشمند بودن،متناسب با دمای مورد نیاز مصرف کننده روشن و خاموش می شود و از مصارف بیهوده در اثر گرمای بیش از اندازه جلوگیری می کند.