کدخبر: ۲۴۴۴۷۲ لینک کوتاه

دانستنی‌های مهم درباره درب‌های ضد سرقت

اقتصادنیوز-بنگاه‌ها؛ امروزه برای انتخاب منزل یکی از معیار های خریداران وجود نسل جدید درب هاست. اما لازم است تا شما نکات مهمی را درباره درب های ضد سرقت و درب های لابی بدانید.

به گزارش اقتصادنیوز، گروه بنگاه‌ها؛ همانطور که از نام درب ضد سرقت پیداست، هدف از ساخت نسل جدید درب ها بالا بردن ایمنی ساختمان است. برای جلوگیری از ورود سارقین یا ورود غیر مجاز به داخل ساختمان و افزایش حداکثری امنیت از درب های ضد سرقت استفاده می کنند. 

ساختار اصلی درب های ضد سرقت

تمام درب های ضد سرقت از یک ورقه یکپارچه تمام استیل یا آهنی که درون لنگه در قرار دارد و توسط دو رویه پوشیده شده است. درب های ضد سرقت در دو نوع ترک و ایرانی به بازار عرضه شده اند و تنها تفاوتی که دارند در محل مونتاژ شدن آن هاست ولی در ساختار اصلی تفاوتی ندارند.

تفاوت میان درب ضد سرقت ترک با درب معمولی

  • درب های معمولی از امنیت زیادی بهره مند نیستند و به راحتی موجب شکسته شدن، تخریب و دستکاری می شوند که داخل شدن را راحت تر می کند. اما درب های ضد سرقت از امنیت بالایی برخوردار هستند.
  • درب های معمولی از تمام چوب ساخته می شوند در صورتی که درب های ضد سرقت از ورقه فولادی و مقاوم در بین دو لایه چوب ساخته می شوند.
  • به هنگام نصب درب های نسل جدید هیچ گونه فضای خالی به وجود نمی آید تا ورود را برای سارقین راحت تر کند.
  • به هنگام نصب کردن از چهار لولا که دور از دسترس و در داخل قرار می گیرند استفاده می کنند، در صورتی که برای درب های معمولی از دو تا لولا که قابل دسترس نیز هست استفاده می کنند.

قابلیت های بیشتر درب های نسل جدید

زمانی که شما برای منزل خود از درب های ضد سرقت استفاده می کنید تنها به عنوان امنیت بالا از آن بهره مند نمی شوید بلکه علاوه بر بالا بردن ایمنی درب، با مجهز بودن به زه درزگیر از ورود هر گونه آلودگی و گرد و خاک به درون منزل جلوگیری می شود. تمامی درب های ضد سرقت ترک عایق حرارتی هستند، اگر آتش سوزی در داخل ساختمان یا بیرون از ساختمان صورت بگیرد شما دیگر نگران ورود حرارت به داخل منزل خود نیستید. همینطور از ورود سرما نیز به داخل جلوگیری می کند.

درب لابی

با به روز شدن تمامی درب های ساختمانی و درب لابی نیز از قابلیت ضد سرقت نیز بی بهره نمانده است. همانطور که میدانید درب لابی برای ساختمان های لوکس بیشتر استفاده می شود. توجه کنید زمانی که می خواهید درب لابی را خریداری کنید باید متناسب با اقلیم منطقه و نیز معماری کل ساختمان انتخاب شود زیرا درب لابی نمایش دهنده قسمتی از معماری کل ساختمان است.

به هنگام انتخاب درب لابی یا درب ضد سرقت ترک داخل ساختمان باید توجه کنید که از استاندارد های جهانی بهره مند باشد تا بتواند محافظ مطمعنی برای منزل شما باشد.

توزیع رسانه ای : رپورتاژ ادز