کدخبر: ۲۶۳۱۹۷ لینک کوتاه

ظرفیت پگاه لرستان برای افزایش سرانه محصولات لبنی در کشور

گروه بنگاه ها- مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: شرکت های استانی پگاه از جمله پگاه لرستان ظرفیت بالایی برای تولید محصولات لبنی و به تبع آن افزایش سرانه مصرف شیر در کشور دارند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ جمشید تقی زاده در نشست و بازدید از شرکت پگاه لرستان که با حضور علی رستمیان نماینده مردم این استان در مجلس و هیات همراه انجام شد، تصریح کرد: در دنیای امروز سلامت افراد جامعه به خصوص در میان کودکان و سالمندان که دو گروه آسیب پذیر از نظر فیزیولوژیک محسوب می شوند، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ به نحوی که این دو گروه باید از بیشترین حمایت نهادهای دولتی و خصوصی به ویژه در حوزه سلامت و تغذیه برخوردار باشند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین کالاهای اثرگذار در بهبود سلامت انسان ها شیر و محصولات لبنی است که کشورمان خوشبختانه از دیرباز به دلیل سبک زندگی روستایی و عشایری و پرداختن به دامپروری قطب تامین شیر و از نظر تنوع محصولات لبنی نیز کم نظیر در منطقه و حتی دنیا بوده است.تقی زاده تصریح کرد: متاسفانه به دلیل تغییر در سبک زندگی ایرانی و گرایش به تغذیه فست فودی و نامناسب، شیر و محصولات لبنی در سبد خانوار کم رنگ شده است که شرکت های لبنی به خصوص پگاه که از قدمت دیرینه نزد ایرانیان برخوردارند، باید سبد خانوار را با محصولات تازه و باکیفیت احیا کنند.

وی تاکید کرد: شرکت صنایع شیر ایران خطوط تولید بسیار خوب و ارزشمندی در سطح کشور دارد که هریک توانمندی تبدیل شدن به قطب یک محصول ویژه لبنی را دارند. 

تقی زاده با بیان اینکه شرکت ها و سرمایه های صندوق بازنشستگی کشوری حق الناس است و باید سودآور باشند، گفت: در کنار سودآوری انتظار این است که شرکت ها در حوزه اقتصاد اجتماعی یا نقش آفرینی در زندگی مردم و امیدآفرینی و ایجاد نشاط پیشرو و نوآور باشند.