کدخبر: ۲۶۴۲۸۳ لینک کوتاه

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

گروه بنگاه ها- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی از صادرات شرکت‌های دانش بنیان به کشورهای همسایه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق در حاشیه نشست فعالان صنعت IT ایران با وزیر ارتباطات عراق که صبح امروز در محل مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد، دیدار کردند.

دکتر وحدت در این دیدار با بیان اینکه دولت ایران سرمایه جدی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور در کشور در قالب صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص داده است، گفت: ایران در حوزه های مختلف فناوری پیشرفت کرده که اکثر آنها به دست محققان جوان ایرانی بومی شده اند به طوریکه هم اکنون نزدیک 4 هزار شرکت دانش بنیان در ایران در همین حوزه ها فعالیت می‌کنند. 

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: یکی از بخش‌های مهمی که شرکت‌های ایرانی در آن سهم بالایی دارند و پیشرفت‌های زیادی در آن حاصل شده، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های  مهم کشور فعالیت گسترده بخش خصوصی در تمامی حوزه به خصوص ارتباطات و فناوری اطلاعات است، تصریح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هم یکی از نهادهای خصوصی کشور است که درصدد است که ارتباط بین شرکت های این حوزه را مدیریت کند. در همین ارتباط دولت نیز همواره خود را در کنار این شرکت می‌بیند.

دکتر وحدت با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در بحث تامین مالی در کنار شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: از آنجایی که بحث صادرات به کشورهای همسایه به خصوص کشورهایی با قرابت فرهنگی با ایران اهمیت دارد، صندوق نوآوری و شکوفایی ابزارهای مالی شامل تسهیلات، سرمایه‌گذاری و پوشش ریسک را برای شرکت‌های بخشی خصوصی با پتانسیل صادرات در نظر گرفته است.

همچنین نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق در این دیدار از آمادگی عراق برای برپایی نمایشگاهی از توانمندی های شرکت های ایرانی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در بغداد خبرداد.

وی تصریح کرد: امیدواریم همکاری بسیار گسترده ای بین دو کشور با هدف انتقال تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات صورت گیرد و شاهد گسترش روز افزون همکاری ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین دو کشور باشیم.