کدخبر: ۲۶۷۱۱۸ لینک کوتاه

حرکت رو به رشد سیمان هرمزگان

گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان هرمزگان، با حضور بیش از ۹۲/۸۷ درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز، در ابتدای این مجمع که با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سیمان هرمزگان، نماینده حسابرس و نماینده بورس در مرکز همایش‌های بین المللی رایزن برگزار شد، مهدی باشتی مدیرعامل این شرکت، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سالانه هیات مدیره، تصریح کرد: رسالت شرکت در سال جاری علاوه بر انجام وظایف معمول خود، به نگاه علمی، نظام مند و فراگیر معطوف شده و به همین منظور با انجام بررسی‌های جامع، برای پیگیری اهداف راهبردی شرکت، نسبت به طراحی و تدوین برنامه راهبردی خود اقدام کردیم.

مجمع

وی با بیان اینکه منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه شرکت است، افزود: رویکرد ارتقا توانمندی نیروی انسانی شرکت از راه اصلاح ساختاری، ارتقا توان ارزش آفرینی نیروها و در نهایت افزایش بهره‌وری با هدف حفظ و ایجاد ارزش برای ذینفعان به ویژه سهامداران همواره در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت سیمان هرمزگان ادامه داد: در سالی که گذشت، کاهش تقاضای سیمان به دلیل رکود اقتصادی سنگین و به تبع آن توقف طرح‌های عمرانی، موجب شد قیمت محصولات کارخانه‌های سیمانی کاهش یابد. با این وجود، شرکت سیمان هرمزگان با تدبیر هیات مدیره و تلاش کارکنان، مانع از کاهش ارزش آفرینی برای سهامداران شد و به رکورد تولید ۵ ساله و رکورد تعداد روزهای کاری و بازده ای بیشتر از صنعت سیمان و بازده کل بورس اوراق بهادار و افزایش ۸/۵ درصدی حجم فروش شرکت، دست یافت.

طبق گزارش هیات‌مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه، سود ناخالص این شرکت با سرمایه 542 میلیارد ریال،  در سال مالی منتهی به 30 آبان ماه 1397 برابر  655 میلیارد ریال، سود عملیاتی 535 میلیارد ریال ، درآمدهای غیرعملیاتی 141 میلیارد ریال اعلام شد.

در ادامه پس از قرائت گزارش حساب‌های مالی شرکت در سال مالی 97 توسط نماینده موسسه حسابرسی رایمند، این گزارش به تصویب سهامداران رسید.

در این مجمع، سود 1000 ریال برای هر سهم تصویب و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد. علاوه بر این، موسسه حسابرسی شاخص اندیشان به عنوان حسابرس قانونی و موسسه حسابرسی و خدمات مالی شهود امین، به عنوان حسابرس علی البدل انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، محمد جمالی حسن جانی رییس مجمع، غزاله تیما ناظر اول، شهرام بابالویان ناظر دوم، مهدی باشتی مدیرعامل و دبیرمجمع، ارغوانی نماینده بورس اوراق بهادار و خان محمدی نماینده موسسه حسابرسی رایمند، هیات رییسه این مجمع را تشکیل دادند.