کدخبر: ۲۷۲۸۵۵ لینک کوتاه

همایشی برای چالش‌ها و فرصت‌های گردشگری

گروه بنگاه ها- همایش چالش‌ها و فرصت‌های گردشگری به همت شرکت گردشگری ژیوار با حضور اساتید و صاحب‌نظران صنعت گردشگری با موضوعات هم‌اندیشی در حوزه گردشگری با تمرکز بر شرایط تاثیرگذار مختلف امروزی بر تورهای ورودی و راهکارهای مختلف برای بهبود آن برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در این همایش ،احمد اصغری، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران تأکید کرد: دولت باید تدابیری در راستای بهبود کیفیت زیرساخت‌های عمومی و گردشگری کشور اتخاذ کند. همچنین باید افزایش و تنوع سازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و تسهیلات اقامتگاهی هم سطح با استانداردهای بین‌المللی، تعداد ناوگان و کیفیت حمل‌ونقل درون و برون‌شهری، ساماندهی امور بهداشتی و امکانات پذیرایی و خدمات رفاهی بین‌راهی و درون‌شهری متناسب با نیازهای گردشگران خارجی و داخلی را مورد توجه قرار دهد.

همچنین دکتر محسن قادری مدیرعامل ژیوار، با ارائه طرح مشکلات حوزه تورهای گردشگری، تربیت نیروی انسانی از جمله راهنمایان گردشگری را که به صورت مستقیم با مسافر در ارتباط است، یکی از مهمترین دغدغه‌های امروز این صنعت نامید.

همایش جامع چالش‌ها و فرصت‌های گردشگری می‌تواند قدم اول برای سلسله هم‌اندیشی در حوزه صنعت نوپا و نیازمند به حمایت گردشگری در ایران باشد.