کدخبر: ۲۷۳۳۰۰ لینک کوتاه

سرمایه گذاران، مرزبانان اقتصادی کشور هستند

گروه بنگاه ها- فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در مناطق آزاد کشور مرزبانان اقتصادی کشور هستند و اگر تولید و صادرات جای بخشنامه ها را در کشور بگیرد، رونق اقتصادی روزافزون خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرینا؛ مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امروز در مراسم افتتاح یک هتل پنج ستاره در منطقه آزاد ارس در جمع کارآفرینان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه با اشاره به اینکه وظیفه سازمان های مناطق آزاد حمایت از جریان کسب و کار و سرمایه ها است ، گفت: ارزشمندی سرمایه ای کارآفرینان و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، زمانی مشخص می شود که متولیان و مدیران این مناطق تنها به رونق اقتصادی، تولید و صادرات بیاندیشند و تسهیل در فرآیندها و سرعت در ارائه خدمات سرمایه گذاری را جایگزین بخشنامه ها کنند. 

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اعتماد به نیروهای ارزشمند، تاثیرگذار و متخصص یکی از راه های مقابله با تحریم های ظالمانه است این در شرایطی است که آمریکا تمام توان خود را برای مقابله با جریان های اقتصادی در ایران به کار گرفته که البته باید باور کنیم شرایط سخت شده ولی نباید اسیر تهدیدهای آمریکا و هم پیمانان آن شویم.   

مشاور رییس جمهور بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی به ویژه در شرایط سخت اقتصادی در کشور تاکید کرد و گفت: دولت باید تسهیل در امر سرمایه گذاری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی را با قدرت دنبال کند. 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه مراحل نهایی اعطاء مجوز برای فرودگاه منطقه آزاد ارس انجام شده ابراز امیدواری کرد: با احداث این فرودگاه کریدورهای ارتباطی و زیرساخت های حمل و نقل در منطقه آزاد ارس تکمیل شود. 

وی ادامه داد: امکانات لجستیکی در منطقه آزاد ارس به واسطه همجواری با کشورهای آسیای میانه، رونق اقتصادی، افزایش ترانزیت کالا، تولید و صادرات را به همراه دارد. 

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور در سفر به منطقه آزاد ارس، چند پروژه تولیدی، گردشگری، صنعتی و عمرانی را افتتاح کرد و آخرین فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف در این منطقه را مورد ارزیابی قرار داد.