کدخبر: ۲۷۳۴۹۴ لینک کوتاه

اجرای پایلوت گردشگری سلامت در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی

گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با بیان اینکه ۸۴ درصد ظرفیت اشغال هتل‌ها در پیش‌ فروش نوروزی امسال به فروش رسید، گفت: در طول تعطیلات این ظرفیت با مراجعه حضوری مسافران تکمیل خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مهرداد تاوتلی با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه امسال ضریب اشغال هتل‌های ما به ۶۴ درصد رسیده که نسبت به سال گذشته ۸ درصد در این موضوع رشد داشتیم. این امر حاصل بالا بردن کیفیت خدمات و  نیز استفاده از  سیستم‌های آنلاین فروش و همکاری با آژانس‌های مختلف است. همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که یکی از معضلات گردشگری ما این است که در مواقع غیر از تعطیلات، ظرفیت هتل‌ها خالی می‌مانند، تورهای ویژه بازنشستگان را با کاهش قیمت در زمان های غیر تعطیل  در نظر گرفتیم که این موضوع در افزایش ضریب اشغال اتاق‌های ما به شدت تاثیرگذار بود.

مهرداد تاوتلی با اشاره به اینکه مهمترین برنامه ما توسعه هتل های موجود برای افزایش خدمات رسانی است، افزود: در راستای سیاست‌های سال آینده شرکت قرار است در منطقه هزار جریب اصفهان یک هتل پنج ستاره را به مجموعه هتل‌های خود اضافه کنیم. در آن منطقه ۲۰ هزار متر زمین داریم و بر همین اساس تصمیم به ساخت این هتل گرفته‌ایم. همچنین در پارک ایل گلی تبریز قرار است ۳۶ ویلای چوبی که با کانسپت پارک همخوانی داشته باشد، به مجموعه  ما اضافه شود.وی افزود: ضمن اینکه مکان یابی هتل های ما بسیار مناسب است و می خواهیم با بخش خصوصی به صورت مشارکت برای استفاده از فضاهایی که در هتل های مختلف ازجمله انزلی داریم ، استفاده کنیم و آنها را برای سرمایه گذاری در این بخش ها دعوت کنیم.

وی در ادامه درباره فعالیت‌های تازه شرکت در حوزه گردشگری درمان نیز بیان کرد: باتوجه به اینکه ۵۰ درصد از سهام این شرکت متعلق به تامین اجتماعی است با بخش درمان آنها جلساتی درخصوص گردشگری سلامت داشتیم. بر همین اساس چهار هتل خود را به عنوان پایلوت به این موضوع اختصاص دادیم که شامل  هتل‌های میگون، چالوس، میناب و گرگان هستند وبا همکاری بیمارستان‌های تامین اجتماعی به پایلوت گردشگری سلامت تبدیل خواهند شد.

تاوتلی ادامه داد: با توجه به اینکه در 23 شهر 53 هتل داریم با راه‌اندازی هشتک‌های مرتبط با ترغیب کردن مسافران به سفر می‌خواهیم به افزایش سفرهای داخلی کمک کنیم . در عین اینکه با افزایش نرخ ارز سفرهای داخلی را شاهد هستیم و باید برای سفر ارزان نیز ایده هایی داشته باشیم که به نوعی برای سال آینده نیز برای این موضوع نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است ؛ به ویژه اینکه با قطارهای رجا که در مجموعه تامین اجتماعی حضوردارند برای مقاصد مختلف پکیج های ارزانی را برای زمان های خلوت  طراحی کرده ایم که از طریق سایت ما اطلاع رسانی می شود. 

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اینکه قیمت هتل ها بر اساس نرخ مصوب تعیین میشود ، اظهار کرد: در ابتدای سال برای شرکت سود هشت میلیارد تومان را پیش‌بینی می‌کردیم که با افزایش ضریب اشغال طی ۱۱ ماه از سال ۲۰ درصد نسبت به پیش‌بینی‌ افزایش را شاهد بوده ایم که تا پایان اسفند بازهم افزایش خواهد داشت. این در حالی است که  همچنین برای سال آینده پیش‌بینی این است که به سود ۱۰ میلیارد تومان برای شرکت برسیم.

وی در ادامه درباره راه‌اندازی بخش صدای مشتریان برای مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی توضیح داد:  با تماس با  مشتریان بعد از اتمام سفرشان، میزان رضایت‌مندی آنها بر اساس جواب‌ها تعیین می‌شود. بر این اساس ۷۱ درصد رضایت مشتریان را داشتیم که البته قسمت زیادی از نارضایتی مشتریان مربوط به قدیمی بودن ساختمان‌های هتل‌های ماست که البته در دنیا این موضوع ایرادی به هتل به شمار نمی‌آید.