کدخبر: ۲۷۷۷۵۱ لینک کوتاه

سرمایه‌گذاری قابل توجه ملی مس در بخش محیط زیست

گروه بنگاه‌ها: شرکت ملی صنایع مس ایران سعی کرده تا در کنار مشکلات مختلف تولید در شرایط تحریم هرگز از سرمایه گذاری و توجه به مبحث محیط زیست نیز غافل نشود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ علیرضا بهمن‌آبادی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست( HSE) شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه هجدهمین نمایشگاه محیطزیست با اعلام این مطلب گفت: هم‌اکنون فعالیت‌های محیط زیستی شرکت مس در طیف گسترده‌ای از مدیریت منابع آب، حفظ پوشش گیاهی تا مدیریت پسماند در حال انجام است و برخی از فعالیت‌های محیط زیستی شرکت در حوزه کیفیت هوا از طریق مراکز مهم علمی و مراجع رسمی کشور به‌طور منظم پایش می‌شوند.

وی با شاره به حضور گسترده این شرکت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ایران سبز، گفت: همه ما شاهد بودیم که در روز‌های گذشته متاسفانه سیل در بخش‌هایی از کشور خسارات فراوانی برجای گذاشت. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که از بین بردن فضای سبز و پوشش گیاهی یکی از دلایل بروز چنین حوادثی است.

‌بهمن ابادی گفت:شرکت ملی صنایع مس ایران از شرکت‌های پیشرو در زمینه تعامل متعهدانه و مؤثر با محیط زیست است که در سال‌های گذشته به‌طور مستمر پروژه‌های متعدد، متنوع و تأثیرگذاری را در سطوح منطقه‌ای و ملی انجام داده است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست  ملی مس  با تأکید بر این‌که این فعالیت‌ها  هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد گفت:  به‌طور حتم حضور در این فضا برای شرکت مس کمک‌کننده خواهد بود که در کنار ارائه دستاورد‌ها و اقدامات محیط زیستی، تعهدمان را به محیط زیست کشور به نمایش بگذاریم.

بهمن‌آبادی تصریح کرد: همچنین، این نمایشگاه فرصتی است تا با تکنولوژی‌های جدید و دستاوردهای سایر شرکت‌های بزرگ آشنا شویم و با به اشتراک گذاشتن تجربیاتمان در این مسیر قوی‌تر و محکم‌تر از گذشته حرکت کنیم.

وی با تأکید بر این‌که امروزه حوزه محیط زیست در تمام ابعاد زندگی حال و آینده تأثیرگذار است و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود ، گفت: یکی از فرصت‌های مهم برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای محیط زیستی کشور نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست است که امسال هجدهمین دوره آن در بعد ملی و بین‌المللی در حال برگزاری است.

وی با بیان این‌که شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع وابسته، نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد، صنایع شیمیایی، سازمان‌های مردم‌نهاد، ادارات کل محیط زیست استان‌ها و هستند تصریح کرد: بازدیدکنندگان در این نمایشگاه گروه‌هایی از کارشناسان، اساتید دانشگاه، شرکت‌های خدمات رسان، مشاوران حوزه محیط زیست، تولیدکننده‌ها و صادرکننده‌ها و اقشار مختلف جامعه هستند که همگی دغدغه حفظ و اعتلای شرایط محیط زیستی کشور را دارند.

مدیر HSE شرکت ملی مس با بیان این‌که از محورهای مهم این نمایشگاه ایجاد یک بستر مناسب برای مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست است گفت: معرفی توانمندی‌های محیط زیستی در بخش خدمات فنی مهندسی، آشنایی با روش‌های نوین و تکنولوژی‌های جدید در حفاظت از محیط زیست و تعامل با سازمان‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی از دیگر محورهای مهم این نمایشگاه است.

لازم به ذکر است که  غرفه شرکت ملی صنایع مس ایران در سالن 35 نمایشگاه بین المللی تهران قرار دارد.

همچنین در خبر دیگری از این شرکت اعلام شد که  شرکت ملی صنایع مس ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از وقوع سیل در استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و ایلام یاری‌رسانی به سیل‌زدگان را آغاز کرد و همچنان نمایندگان اعزامی شرکت مس در مناطق سیل‌زده مشغول فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران ، «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب گفت: درمجموع ازسوی شرکت مس و سه مجتمع مس شهربابک و سرچشمه و سونگون 215 میلیارد و 580 میلیون ریال کمک نقدی به سیل‌زدگان کشور اختصاص داده شد.

وی افزود: از این میزان، مبلغ 157 میلیارد ریال آن با هماهنگی سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایمیدرو) مستقیماً به حساب سازمان مدیریت بحران کشور واریز خواهد شد و حدود 58 میلیارد ریال آن از طریق محل کمک‌های پرسنل، شرکت‌های تابعه و مجتمع‌های سه‌گانه در قالب خرید ملزومات بهداشتی، غذایی، پشتیبانی، پوشاک و ماشین‌آلات به مناطق سیل‌زده استان لرستان، ایلام، گلستان و خوزستان ارسال شد.