کدخبر: ۲۷۸۰۰۱ لینک کوتاه

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه محیط زیست:

فضای سبز ذوب‌آهن اصفهان ۸۴ برابر حد استادندارد های محیط زیستی

گروه بنگاه‌ها– ذوب آهن اصفهان در طول فعالیت خود ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های تحت اختیار را تبدیل به فضای سبز کرده و برای نگهداری آن سالانه ۱۴ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

منصور یزدی زاده در یک نشست خبری در نمایشگاه محیط زیست اظهار داشت:استاندارد های زیست محیطی میزان فضای سبز مجتمع های صنعتی ؛ معادل 25 درصد مساحت سایت هر مجتمع است این در حالیست که میزان فضای سبزی که ذوب آهن ایجاد کرده 84 برابر استاندارد است.

وی تصریح کرد:صنعت فولاد و در مجموع صنایع در رتبه های آخر  آلایندگی هستند چراکه صنایع فولادی که در کشور ایجاد شده اند همزمان با اجرای پروژه های توسعه، پروژه های زیست محیطی را نیز عملیاتی کرده اند.

وی تاکید کرد:صنایع فولاد به بحث های محیط زیستی نیز بی توجه نیستند و به اعتقاد من به دلیل اهمیتی که به کارکنان خود می دهند به مبحث محیط زیست توجه ویژه دارند.

photo_2019-04-15_17-44-32

مدیر عامل ذوب آهن ادامه داد: تاکید محیط زیست بر روی گازهای گلخانه ای است و بر همین اساس سازمان محیط زیست در تمامی شهرها به ویژه شهرهای صنعتی نمایندگانی دارد و استانداردها را برای صنایع در نظر می‌گیرند و مدام نیز در حال پایش این واحد های صنعتی هستند.

وی گفت:خوشبختانه ذوب آهن تصفیه خانه ای برای استفاده از پساب دارد و به دنبال توسعه آن نیز است تا در 4 سال آینده دیگر از آب زاینده رود دریافتی نداشته باشد و کل آب صنعتی مورد مصرف در این واحد صنعتی از پساب شهر های اطراف تهیه شود.

یزدی زاده اظهار داشت: تولید هر کیلوگرم فولاد به 5.5 لیتر آب نیازدارد. ذوب آهن اگر به ظرفیت برسد مصرف آب نیز در آن کاهش پیدا می‌کند. ذوب آهن 220 مگاوات تولید برق دارد که برای تولید آن نیازمند آب بدون املاح است لذا مصرف آب آن بیشتر از برخی کارخانه هاست.