تایید اصالت کالا در صنایع با ایران کد

کدخبر: 280795

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

گروه بنگاه ها- مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (ایران کد) گفت: زنجیره تأمین کارآمد، زنجیره‌ای است که شفافیت و قابلیت ردیابی در آن وجود داشته باشد تا بتوان امنیت و سلامت مصرف‌کنندگان، مبارزه با جعل و قاچاق کالا و بحث تایید اصالت کالا را تضمین کرد.

 

irancode-address m5-datamatrix

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ، علیرضا ملکی با بیان اینکه این مرکز برای حل مشکلات بخش محیط زیست و آبفا بر اساس استانداردهای بین‌المللی راهکار دارد، افزود:اقلام کالایی زیادی برای شرکت‌های آب و فاضلاب  از سوی تأمین‌کنندگان داخلی و خارجی تامین می‌شود و مرکز ما  به هر یک از این اقلام کدهای یکتا بر اساس استانداردهای GS1 اختصاص خواهد داد.

وی ادامه داد: بااین روش  شرکت‌های آب و فاضلاب در سراسر کشور می‌توانند شرکت‌های خصوصی تأمین‌کننده کالاهایشان را شناسایی کرده، امور تجاری و انبارداری‌ تسهیل شده و تأییدیه اصالت کالا دریافت کنند تا کالاهای جعلی و تقلبی برایشان قابل‌تشخیص باشد.

وی یادآور شد: شرکت‌های آب و فاضلاب می‌توانند مرحله تولید تا مصرف کالاها و اقلام موردنیاز خود را با کدهای یکتای GS1  رصد کنند و تولیدکنندگان نیز با علم به اینکه مصرف‌کنندگان از نوع ماده اولیه و استاندارد کالاهای مصرفی‌شان مطلع می‌شوند، به ارتقای کیفی محصولاتشان می‌پردازند.

ملکی افزود:مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران به عنوان نماینده انحصاری سازمان جهانی GS1 در ایران سالهاست که در زمینه ارائه راهکارهای تخصصی برای بهبود نظام توزیع کالا و زنجیره های تامین فعالیت می کند.نحوه انجام پروژه ها در مرکز  این است که پروژه ها بر اساس شناسایی نیازمندهای کسب و کارها طراحی می شوند و سیستم های مدیریت اطلاعات زنجیره تامین بر اساس نیاز شناسایی شده ،توسعه داده می شوند.

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران تاکید کرد: محور اصلی فعالیت های این مرکز حول شعار اصلی سازمان GS1 جهانی که ایجاد «زبان جهانی کسب و کار» است، می چرخد و هدف اصلی اغلب پروژه های مرکز ایجاد شفافیت و امکان قابلیت ردیابی اقلام از طریق ایجاد یک زبان مشترک در یک صنعت است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویتهای نظام بازرگانی کشور بحث مبارزه با جعل و قاجاق کالا به منظور حمایت از رونق تولید است، افزود: مرکز ما در این زمینه دارای پتانسیل های بسیار خوبی است و تاکنون در این زمینه چندین پروژه موفق را به سرانجام رساند که می توان از پروژه کدینگ متمرکز کالاهای وزارت نفت و پروژه طراحی و پیاده سازی سامانه تایید اصالت کالا شرکت های توزیع برق نام برد. با استفاده از سامانه تایید اصالت، شرکت های توزیع برق می توانند تنها کالاهایی را در شبکه توزیع نیروی برق استفاده کنند که دارای تامین کننده معتبر باشند. این سامانه طوری توسعه داده شده که با اندکی تغییر برای بخش محیط زیست و آبفا نیز قابل استفاده  است.

 

 

 

تیتر یک
  • ۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد

    در اولین هفته کاری مرداد ۱۴۰۰ میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد ۴۵ درصدی داشت و ششمین هفته صعودی بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما