کدخبر: ۲۸۰۹۱۴ لینک کوتاه

بهترین شهرهای نزدیک به ایران برای سفرهای بدون ویزا

باکو و تفلیس،بهترین شهرهای نزدیک به ایران برای سفرهای بدون ویزا است.

باکو در سواحل دریای خزر

در یک روز دل‌انگیز، هیچ‌چیز به اندازه‌ی پیاده‌روی در کوچه‌ها و خیابان‌های سنگ‌فرش شده‌ی شهر باکو لذتب‌خش نیست. باکو بزرگترین شهر جمهوری آذربایجان که چندین سال است با توسعه زیرساخت‌های گردشگری و به دلیل نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی به یکی از مقصدهای محبوب ایرانیان تبدیل شده است. زبان رسمی مردم کشور آذربایجان، آذری است اما به دلیل تأثیری که از همسایه‌های اطراف خود در دوران مختلف گرفته‌اند، به زبان روسی و فارسی هم مسلط‌اند. علاوه‌براین اکثر مردم می‌توانند انگلیسی هم صحبت کنند. در باکو برج‌های بلند و زیبا و همچنین خیابان‌ها و پارک‌های زیادی را خواهید دید که معماری آنها به سبک بناهای شهرهای اروپایی است.

 نام باکو به معنای «شهری از باد» تعبیر شده است. و در واقع بادهای تندی که از سمت دریای خزر می‌وزند، عامل نام‌گذاری این شهر قدیمی و زیبا بوده‌اند. پاییز باکو، به ویژه در ماه مهر، زمان بسیار مناسبی برای سفر به پایتخت آذربایجان است. در مجموع بهترین وقت سفر به باکو در فاصله‌ی ماه‌های فروردین تا اواسط مهر است؛ در این فاصله زمانی، باکوی آذربایجان پذیرای بیشترین تعداد گردشگران است.

بلیط هواپیما چارتر باکو در زمان‌های خلوتی به 900 هزار تومان نیز می‌رسد اما به صورت معمول و میانگین یک بلیط هواپیما باکو (بلیط رفت و برگشت باکو) با یکی از ایرلاین‌ها حدود 1.800.000هزار تومان است که بسته به کیفیت ایرلاین متغیر است. خرید بلیط هواپیما باکو و قیمت هتل در باکو بسیار متفاوت است؛ چرا که بسته به منطقه هتل، درجه و امکانات هتل قیمت‌ها تفاوت زیادی دارد. اما در زمان‌های خلوتی می‌توان با 200 هزار تومان برای هر شب اقدام به رزرو هتل باکو کرد.

تریپ1

تفلیس با فرهنگ مشابه با ایران

امروزه تفلیس یکی از مکان‌های مورد پسند گردشگران ایرانی است، به ویژه پس از نا آرامی‌های ترکیه و استانبول این شهر برای ایرانیان محبوب‌تر هم شد. تفلیس در دو طرف ساحل رود کر یا کور (به زبان گرجی متکواری) در درون دره‌ای واقع شده است و همواره یک پل ارتباطی میان شرق و غرب بوده است. شهر تفلیس از دیرباز به عروس شهرهای آسیای میانه و قفقاز شهرت داشته است، وجود پارک‌های بی نظیر و ‌رودخانه متکواری که از وسط شهر تفلیس عبور می‌کند و چشم اندازهای کم‌نظیری در این شهر پدید آورده است. 5 دریاچه ‌قابل شنا کردن و قایق‌سواری در شهر تفلیس وجود دارد که یکی از آنها آنقدر بزرگ است که گرجی‌ها آن را دریا می‌نامند، پارک آبی و از ‌همه مهمتر مجسمه‌های هنری و زیبایی که شهر را تبدیل به موزه‌ای سر گشوده‌ کرده‌اند.

بلیط هواپیما چارتر تفلیس در زمان های خلوتی به 900 هزار تومان نیز می رسد اما به صورت معمول و میانگین خرید بلیط هواپیما تفلیس (بلیط رفت و برگشت تفلیس ) با یکی از ایرلاین‌ها حدود 1.500.000 هزار تومان است که بسته به کیفیت ایرلاین متغیر است.

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

1. با تله‌کابین معروف تفلیس را در چند دقیقه بگردید.

2. بخشی از زیبایی‌های گرجستان را در تفلیس کشف خواهید کرد.

3. تفلیس شهری با مردمانی فاقد تعصبات دینی است به طوری که کلیسا و مسجد را در کنار هم خواهید دید.

4. میهمان‌نوازی و خون گرمی مردمان گرجی شما را غافلگیر می‌کند.

5. طعم غذاهای اصیل و لذیذ در رستوران‌های محلی گرجی.

6. شهری با تلفیقی از تاریخ و مدرنیزه پیش روی شماست.

قیمت هتل‌های تفلیس بسیار متفاوت است؛ چرا که بسته به منطقه هتل، درجه و امکانات هتل، قیمت‌ها تفاوت دارد، اما در زمان‌های خلوتی می‌توان با 350 هزار تومان برای هر شب اقدام به رزرو هتل تفلیس کرد. با در نظر گرفتن تمامی این خدمات یعنی بلیط هواپیما تفلیس، رزرو هتل تفلیس با بودجه‌ای در حدود 2 میلیون می‌توان به یک سفر چند روزه و با کیفیت تفلیس رفت.

تریپ با ارائه بلیط ارزان هواپیما و همچنین هتل ارزان تفلیس در روزهای مختلف امکان یک سفر اقتصادی به تفلیس را فراهم کرده است.

تریپ2

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند