کدخبر: ۲۸۷۶۹۰ لینک کوتاه

آمادگی صندوق نوآوری برای کمک به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز

گره بنگاهها:رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از آمادگی این صندوق برای کمک به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت در جمع مدیران شرکت‌های دانش بنیان استان البرز اظهار داشت: استان البرز از استان‌های پیشرو در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان و فناور در کشور است. 

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست‌‌های صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف اظهار امیدواری کرد که این نشست‌ها در رفع نیازهای مالی این شرکت‌ها موثر واقع شود. 

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی از نظر منابع، محدودیتی برای حمایت و ارائه خدمات مالی و اعتباری به شرکت‌های دانش بنیان ندارد.

وحدت همچنین با اشاره به خلاء وجود صندوق پژوهش و فناوری در استان البرز، تصریح کرد: یکی از مواردی که در نشست با هیات رئیسه پارک علم و فناوری استان البرز بر آن تاکید شد ضرورت تشکیل این صندوق در استان البرز بود که به نظر می‌رسد یکی از کمبودهای نهادی استان است و ان شالله مسئولان استانی هم توجه ویژه‌ای به این مساله داشته باشند.

وی با بیان اینکه صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور نقش موثری ایفا کنند، عنوان کرد: ایجاد این صندوق در استان البرز همت جمعی مسئولان این استان را می‌طلبد تا به فوریت کارهای زیرساختی آن را انجام دهند و در جهت تشکیل صندوق گام بردارند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در همین راستا با اعلام آمادگی این صندوق برای کمک به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، گفت: ما حداکثر تلاش خود را برای تحقق این مهم به‌کار خواهیم بست.

وی با اشاره به اینکه با سیاست جدید صندوق در قالب حمایت از شکل‌گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری در استان‌ها از اختصاص یک هزار میلیارد تومان منابع مالی در قالب تسهیلات و خط اعتباری به صندوق‌های پژوهش و فناوری خبر داد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از تلاش برای توسعه اکوسیستم سرمایه‌گذاری برای حوزه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و اعلام کرد: در این زمینه تحریک سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد صندوق‌های جسورانه بورسی در کنار صندوق‌های پژوهش و فناوری با مشارکت بخش خصوصی از برنامه‌ها و سیاست‌های محوری ماست.

وی بر فرهنگ‌سازی برای توسعه ظرفیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان در کشور تاکید و با اشاره به ظرفیت‌های خوب پارک علم و فناوری البرز و مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی یادآور شد: علاقمندیم دستاوردهای این مجموعه و پارک با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از گذشته شکوفا شود.

صندوق نوآوری

دکتر وحدت بر اثربخش کردن هر چه بیشتر تلاش‌ها تاکید کرد و گفت: استان البرز در حوزه بیوتکنولوژی و بخش صنعتی قطب اقتصادی کشور است و پارک علم و فناوری البرز هم توانسته مجموعه ارزشمندی از شرکت‌های دانش بنیان را دورهم گرد آورد و باید از این ظرفیت‌ها از طریق حضور شرکت‌های بزرگ و با استفاده از تسهیلات مالی صندوق نوآوری، عملکرد بهتر و موثرتری رقم بزنیم.

گفتنی است در حاشیه دیدار دکتر وحدت با مدیران شرکت های دانش بنیان، توافق نامه مرکز منطقه ای(هاب) توانمندسازی بین صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک علم و فناوری استان البرز به امضا رسید.

در ادامه سفر مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی به استان البرز، دکتر وحدت و معاونان صندوق از نمایشگاه دائمی محصولات و چند شرکت‌ مستقر در پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کردند.

پیش از سفر رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به استان البرز، جلسات مشاوره تخصصی  ویژه شرکت‌های دانش بنیان پارک و استان البرز در حوزه های بازار یابی، مالیات، استانداردها، مدل کسب و کارها و حقوقی برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند