کدخبر: ۲۹۰۰۰۲ لینک کوتاه

نصب پله های برقی ها و هواسازهای ایستگاه امام حسین(ع) به پایان رسید

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اعلام این خبر که در صورت تامین منابع مالی ایستگاه میدان امام حسین (ع) طی چند ماه آینده راه اندازی و به مدار بهره برداری وارد می شود، گفت: این ایستگاه در بخش جنوبی خط ۶ مترو (حدفاصل دولت آباد تا میدان ولی عصر(عج)) قرار دارد که نصب ۴ عدد پله برقی و سه هوا ساز داخل ایستگاه نیز تکمیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام، مدیرعامل این شرکت به همراه مجری، مدیران اجرایی،و فنی خط 6  و همچنین پیمانکار این پروژه از روند پیشرفت پروژه ایستگاه تقاطعی میدان امام حسین (ع) (تقاطع بین خطوط 2 و 6) بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند تکمیل این پروژه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه میدان امام حسین (ع) با خط 2 تقاطع دارد، تصریح کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه،  انتقال و جابه‌جایی مسافران جنوب شرقی تهران با خط 2 به سهولت انجام خواهد شد بنابراین در این جلسه مقرر شد تا با تزریق بودجه  و تسریع در روند تکمیل ایستگاه؛ اقدامات لازم برای بهره برداری از مجموعه تا دو ماه آینده فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه این ایستگاه بیش از 98 درصد  پیشرفت فیزیکی و ساختمانی دارد، گفت:با تامین منابع مالی بخش تجهیزاتی شامل سیگنالینگ(سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه، نصب هواساز و هواکش، پست‌های برق و سیستم مخابراتی و کابل کشی نیز به زودی تکمیل خواهد شد.

امام با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این ایستگاه تبادل مسافر بین خطوط 2 و 6 انجام می‌شود، تصریح کرد: شهروندان جنوب شرقی تهران علاوه بر ایستگاه شهدا که با خط 4 تقاطع دارد، می‌توانند از طریق ایستگاه تقاطعی امام حسین (ع) به خط 2 مترو نیز دسترسی یابند.

به‌منظور پیشرفت سریع عملیات اجرایی؛ بازدید و رصد هفتگی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از این ایستگاه، به‌طور مستمر انجام می شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند