کدخبر: ۲۹۰۷۶۰ لینک کوتاه

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی:

توسعه اقتصادی مناطق آزاد در گرو تحول دیجیتال و رشد استارت آپ ها است

اقتصادنیوز؛ مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذرایجان غربی در در دیدار با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو گفت: توسعه اقتصادی مناطق آزاد در گرو تحول دیجیتال و رشد استارت آپ ها است .

به گزارش اقتصادنیوز روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو؛ قاسم جلیلی نژاد با اشاره به بندهای تفاهم نامه قطب مرکز داده ماکو اظهار کرد: با ایجاد قطب دیتا سنتر ماکو بستر برای شرکت های نوپا و استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات در این منطقه با استقبال چشم گیری مواجه می شود.

وی افزود:این تفاهم نامه در راستای همکاری و حمایت از ایجاد قطب مراکز داده در بزرگترین منطقه آزاد تجاری صنعتی کشور با محورهای کمک به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد، حمایت از ایجاد زیر ساخت های لازم برای ایجاد قطب مراکز داده و توسعه منطقه آزاد ماکو صورت گرفته است.

جلیلی نژاد عنوان کرد: ایجاد قطب‌های مراکز داده تحول بزرگی در ارائه خدمات پیشرفته فناوری اطلاعات و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را در پی داردو باعث رونق گرفتن کسب‌وکارهای داخلی و افزایش مزیت‌های نسبی آنان در ارائه خدمات پیشرفته و نوین نسبت به رقبای خارجی می شود.

مدیر کل ارتباطات استان از حمایت مشترک اداره کل ICT استان و منطقه آزاد ماکو از استارت آپ ها خبر داد و گفت:با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد ماکو و طبق هماهنگی های صورت گرفته از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان برای توسعه کسب و کارهای نو پا به صورت مادی و معنوی حمایت می شود.

در همین حال ابراهیم جلیلی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به راه اندازی مرکز فناوری و نوآوری منطقه آزاد گفت: یکی از نیازهای عمده توسعه کسب و کارهای نو در مناطق آزاد تاسیس شتابدهنده ها است که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار مناطق قرار دارد و در حال حاضر زیرساخت های مورد نیاز شتاب دهنده ها در منطقه آزاد ماکو به طور کامل ایجاد شده است.

وی با تاکید بر نقش مهم فناوری و انتقال تکنولوژی در رشد اقتصادی عنوان کرد: از استارت آپ ها و شرکت های نو پا در چهار بخش مالی تا سقف پانصد میلیون ریال و تخصیص فضای کاری و مشاوره ،برگزاری دوره های استارت آپی رایگان و بهره مندی از اینترنت پرسرعت رایگان و نامحدود  حمایت می کنیم.

جلیلی اظهار کرد:با توجه به ارتباط سازمان منطقه آزاد ماکو با محافل علمی و اقتصادی کشور های همسایه به منظور شناسای نیازمندیها ی آنها و صادرات خدمات و تکنولوژی ها و توانمندیهای ایران ،ظرفیت مناسبی برای فعالیت در این منطقه وجود دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند