کدخبر: ۲۹۳۱۳۴ لینک کوتاه

اغاز بکار نخستین میز ملی لجستیک ایران در منطقه آزاد ماکو

گروه بنگاه‌ها- نخستین میز ملی ایران با هدف شناساندن ظرفیت‌های لجستیکی میزبان به فعالان و دست اندرکاران لجستیکی کشور و فراهم ساختن محیطی تخصصی برای بحث و تبادل نظر فعالان و مسیٔولین محلی و ملی در راستای تمرکززدایی از صنعت لجستیک کشور در منطقه آزاد ماکو آغاز بکار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این همایش با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های لجستیکی و زنجیره تامین منطقه آزاد ماکو گفت: تبدیل شدن به هاب لجستیک منطقه آزاد ماکو یکی از برنامه های سازمان منطقه آزاد  است. 

وی افزود: دسترسی به بازارهای اروپا از راه زمین ودریا به لحاظ فاصله نزدیک منطقه آزاد ماکو از بنادر مرسین در دریای مدیترانه و ترابوزان در دریای سیاه (در مقایسه با سایر بخشهای ایران) می تواند بی تردید این منطقه یکی از  اقتصادی‌ترین مسیر ها در رقابت با راه دریایی شرق و غرب در خشکی بکند.

وی ادامه داد:  شهرستان ماکو و مرز بازرگان به‌عنوان دروازه تجاری- بازرگانی ایران به اروپا همواره از نقش و اهمیت فراوانی برخوردار بوده‌اند و مرز بازرگان به عنوان فعال‌ترین و پرترددترین مرز زمینی ایران شناخته شود.

اغاز بکار نخستین میز ملی لجستیک ایران در منطقه آزاد ماکو

نصیری با اشاره به اینکه لجستیک و زنجیره تامین مزیت اصلی منطقه آزاد ماکو است ادامه داد: هماهنگی، همکاری و یکپارچگی سه رکن اصلی لجستیک و زنجیره تامین در منطقه است. 

قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تبدیل منطقه آزاد ماکو به هاب لجستیک در کشور و مسیر ترانزیتی آسیا به اروپا را چشم انداز ماکو برشمرد و اظهار داشت:  تبدیل منطقه آزاد ماکو به قطب صادرات مجدد، تبدیل شدن منطقه آزاد ماکو به قطب صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی (صادرات محوری)، دستیابی به جایگاه بزرگترین مرکز صادرات، واردات و ترانزیت کالا در غرب کشور و کسب رتبه اول در زمینه جذب سرمایه‌گذاری در حوزه ترانزیت و انبارداری بین مناطق آزاد ایران از دیگر چشم اندازهای منطقه هستند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند