کدخبر: ۲۹۴۱۲۷ لینک کوتاه

با برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن توزیع کنندگان عمده نهادهای دام و طیور و آبزیان:

ساماندهی شبکه توزیع نهاده‌ها کلید می‌خورد

اقتصادنیوز: اولین مجمع عمومی انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های خوراک دام و طیور و آبزیان در ۲۰ خرداد ماه درحالی باحضور ۱۰۰ درصدی اعضا در محل مرکزی سازمان تعاونی روستایی کشور برگزار شد که تمامی اعضا به اهمیت وجود حلقه توزیع نهاده ها در زنجیره تولید مواد پروتئینی تاکید داشتند.

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز، در این جلسه دکتر محسن حافظ با تاکید بر ضرورت تشکیل انجمن به منظور ساماندهی شبکه توزیع و مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم ها در این بخش گفت:صنعت طیور دومین صنعت کشور از لحاظ حجم سرمایه گذاری انجام شده پس از صنعت نفت می باشد و توزیع کنندگان نهاده در کشور نقش بسزایی در تأمین نقدینگی وارد کنندگان و تولید کنندگان ایفا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: توزیع کنندگان نهاده با قدمت بیش از 50 سال ،نقش حیاتی در زنجیرۀ تولید مواد پروتئینی کشور داشته و در حال حاضر باید منسجم تر از گذشته در این صنعت نقش خود را ایفاء کنند،بر این اساس انجمن می تواند نقش اساسی در ساماندهی زنجیره تولید مواد پروتئینی در شرایط کنونی کشور داشته باشد.

حافظ، توزیع کنندگان عمده نهاده ها را حلقه رابط بین واردکنندگان و تولیدکنندگان مواد پروتئینی شامل مرغداران، دامداران و پرورش دهندگان آبزیان دانست که با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و با تجربه، نقش مهمی در شبکه توزیع مویرگی نهاده ها در کشور ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از  30 درصد واحدهای تولیدی کشور به دلیل کمبود نقدینگی فعال نیستند ، افزود: حجم نقدینگی بالای این صنف که بالغ بر یکصد هزار میلیارد ریال برآورد میشود ،در شرایط فعلی کشور نقش مهمی در افزایش تولید خواهد داشت؛ به عبارت دیگر حذف توزیع کنندگان به معنی حذف نقدینگی از چرخه تولید و اختلال در نظام توزیع خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد :بیش از هشتادهزار نفر در این حوزه اشتغال دارند و بدیهی است نایده گرفتن این حلقه از زنجیره تولید به غیر از کاهش میزان تولید و عرضه مواد پروتئینی ، باعث بیکاری افراد شاغل در این صنف خواهد شد و طبعا باید بیکاری شاغلان در واحدهای تولیدی غیرفعال به دلیل کمبود نقدینگی را به این آمار بیکاران اضافه کرد.

در این جلسه علی آبادی ،عضو هیات مدیره سازمان تعاونی روستایی کل کشور،تشکیل انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام و طیور و آبزیان را حرکتی مثبت در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : تکمیل حلقه های تأمین ، تولید و توزیع در هر کسب و کاری رمز موفقیت آن صنعت است و توزیع حلقه اصلی در زنجیره مزرعه تا سفره است.

وی خاطر نشان کرد: شما توزیع کنندگان نقطه عطف در زنجیرۀ تأمین خوراک دام هستید که باید با رشد  وتوسعه، به بلوغ و جایگاه واقعی خود در نظام توزیع کشور دست یابید. وی تأکید کرد: شما باید متولی برندی باشید که ساختار توزیع را مدیریت می کند.علی آبادی افزود:تشکیل انجمن شرط لازم برای این صنف  و رشد صنعت است اما شرط کافی نیست.

در ادامه این جلسه، انتخابات اعضا هیات مدیره انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام و طیور و آبزیان انجام شد و با شمارش آرا اعضاء هیات مدیره به ترتیب اکثریت آرا دکتر محسن حافظ،ابوالفضل طالبی،نورالدین محمدخانی،مهدی ملک زاده و رضا حقیقت پور تعیین شده و علی اسداله زاده و امیر ترک نژاد به عنوان اعضا علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.همچنین فؤاد برزین به عنوان بازرس اصلی و سید یزدان سرمن ری به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند