کدخبر: ۲۹۸۱۱۰ لینک کوتاه

در بازدید از بخش شرقی خط ۷ متروی تهران مطرح شد؛

تمام موارد ایمنی برای افتتاح و بهر‌ه‌برداری از بخش شرقی خط ۷ مهیاست

اقتصادنیوز؛ مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقی خط ۷ متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام، مدیرعامل این شرکت به‌همراه فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مجری و مدیران از بخش شرقی خط 7 بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند آماده‌سازی دو ایستگاه بسیج و محمدیه قرار گرفتند.

در این مراسم ضمن بازدید کلی از فرایندهای این بخش، تاکید شد: آمادگی کامل وجود دارد تا چند روز آینده این بخش وارد مدار بهره‌برداری شود.

امام با اشاره به تکمیل شدن بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه، گفت:4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به‌همراه این دو ایستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد. شایان ذکر است شرکت بهره برداری متروی تهران نیز برنامه ریزی لازم را جهت بهره برداری و ارایه خدمات به شهروندان انجام داده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) این خط دارای بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است که این امر منجر به بهره‌وری بالای استفاده از شبکه متروی تهران خواهد شد.

گفتنی است مراسم افتتاح به‌زودی با حضور شهردار تهران و تعدادی از مسئولان و دست‌اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

بنا بر این گزارش، ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و به‌زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

لازم به ذکر است ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT  پایانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

گفتنی است ایستگاه بسیج قبلاً افتتاح شده بودکه به‌دلیل عدم رعایت موارد ایمنی تعطیل شد و حالا با رفع مشکلات و رعایت نکات ایمنی مورد نیاز؛ دوباره به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند