کدخبر: ۲۹۸۹۸۴ لینک کوتاه

سود هر سهم تاصیکو در سال ۹۸ دو برابر می‌شود

گروه بنگاه ها- مدیر عامل هلدینگ صدر تامین از عرضه ۲ شرکت صنایع سرام آرا و ذغال سنگ پرورده طبس در بازار سرمایه در سال جاری خبر داد.

غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه سهام "تاصیکو"  اردیبهشت امسال با کشف قیمت هر سهم  220 تومان عرضه شد ، گفت:  در حال حاضر قیمت هر سهم حدود 275 تومان است که این موضوع بیانگر ارزش های قابل رشد قیمت سهام را در چهار ماه و ماه های آتی است.

وی  در خصوص شرکت‌های تشکیل دهنده تاصیکو گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تامین شامل 12 شرکت مدیریتی و13 شرکت وابسته است. ارزش سبد سرمایه‌گذاری تاصیکو شامل شرکت‌های بورسی و غیر بورسی تا پایان خرداد ماه 98 بالغ بر 9300 میلیارد تومان است و ارزش کل بازار تاصیکو 5452 میلیارد تومان برآورد می شود.

 مدیر عامل هلدینگ صدر تامین در گفت‌وگو با شستارسانه، با تاکید بر این موضوع که معدن و صنایع معدنی بخش‌های مهمی در کشور هستند که در شرایط فعلی که صنایع نفتی با محدودیت های روبه رو شده‌اند افزود: این صنایع می‌توانند نقش مهمی را در توسعه اشتغال و محرومیت زدایی به وسیله توسعه متوازن را دنبال کنند و در نهایت ارزش افزوده بیشتری را در کشور ایجاد کند.

سلیمانی با تشریح چشم انداز در دوره مدیریتی جدید، گفت: به دنبال این هستیم که شرکت را در تکمیل زنجیره ارزش و زنجیره تامین حوزه‌های اصلی فعالیت شرکت شامل مس، فولاد، طلا و فلزات و کانی‌های گران‌بها و کمیاب به یک هلدینگ تخصصی تبدیل کنیم. همچنین این هلدینگ پیشرو در حوزه صنایع معدنی ، فلزی و غیر فلزی باید در بازار رده اول و دوم فولاد و مس و طلا حضوری فعال و اثرگذار داشته باشد. مدیر عامل تاصیکو تاکید کرد: در این دوره مدیریت جدید تلاش خواهیم کرد پیش بینی سود هر سهم تاصیکو با افزایش مناسب و قابل قبولی برخوردار شود و EPS را دوبرابر خواهیم کرد. 

مدیر عامل هلدینگ صدر تامین در تشریح برنامه های جامع توسعه این هلدینگ، افزود: طرح انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز، طرح اکتشاف و بهره برداری از معادن قلقه طلای کردستان، طرح اکتشاف و بهره برداری از معادن پلی متان سیستان و بلوچستان، اجرای پروژه سولفات پتاسیم و طرح افزایش تولید نمک شرکت معدنی املاح ایران، پروژه فراوری مواد اولیه جمبزه شرکت فرآورده‌های نسوز ایران، پروژه تولید بلوک و پنل‌های بتونی سبک گازی و ملات خشک کارخانه خاک چینی ایران و ... از جمله مهمترین پروژه‌های گروه تاصیکو بوده و تا پایان سال جاری و نهایتا در سال 1399 تکمیل و به بهره ورداری می رسد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: در راستای سیاست های دولت، بخصوص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسعه رویکرد سهام‌داری و ایجاد ارزش افزوده های مناسب به خصوص در بازار سرمایه مقرر است سهام 2 شرکت ذغال سنگ پرورده طبس به بورس و صنایع سرام آرا به فرابورس عرضه شود.

سلیمانی در خصوص لزوم افزایش سرمایه تاصیکو، گفت: افزایش سرمایه یکی دیگر از اهدافی است که با حمایت شستا از محل انباشت سود بتوانیم سرمایه فعلی شرکت را افزایش دهیم وبخش قابل توجهی از افزایش سرمایه در خصوص اجرای طرح های توسعه ای و بهینه سازی پرتفوی هلدینگ صرف خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به گزارش های سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال 1398 شرکت‌های تابعه، گفت: عمده شرکت‌ها بودجه و برنامه مصوب را محقق کرده‌اند. براین اساس در کل 36 درصد از خالص بودجه سال مالی 1398 محقق شده است و نسبت به دوره مشابه سال گذشته از درصد افزایش 249 درصدی برخوردار بوده است.

سلیمانی با اشاره به موضوع صادرات در زیر مجموعه‌های هلدینگ، گفت: در شرایط جدید تحریمی و به ویژه تحریم شدن صنایع فلزی محدودیت‌هایی برای صنایع وابسته ایجاد شده اما همه‌ تلاش ما این بوده تا با شناسایی مسیر‌های جدید و تدابیر مدیریتی صادرات را گسترش دهیم. در سه ماهه امسال بخشی از صادرات را محقق کردیم اما بر اساس برنامه های ما در تلاش هستیم 30 درصد از حجم تولید را صادر کنیم. در این مسیر استفاده ازظرفیت‌های مناطق آزاد و بازار کشورهای همسایه و بازار هدف‌ها از برنامه‌های راهبردی است. همچنین تولید مشترک با کشورهای همسایه در بخش معدن و همچنین بکارگیری فناوری از دیگر راهبردها است تا بتوانیم با این ظرفیت سازی توسعه صادرات را رونق بخشیم. وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت و کاهش قیمت‌ها از برنامه‌های دیگری است که ما دنبال می‌کنیم اما باید توجه داشت که برخی از شرکت‌ها به دلیل نیازهای داخلی محدودیت‌هایی برای صادرات دارند با این حال ما با اولویت قرار دادن تامین داخلی به دنبال رسیدن به سهم 30 درصدی صادرات تا پایان سال هستیم.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند