کدخبر: ۳۰۳۶۶۱ لینک کوتاه

تحویل واحدهای بلوک دو دهکده ساحلی کیش؛ ۵۰ روز دیگر

گروه بنگاه ها – لیلا اکبرپور: از احیای مجدد پروژه عظیم دهکده ساحلی کیش دوسال می گذرد و ساخت آن ۴۰ درصد پیشرفت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، محمد احمدپورسرمایه گذارو مسوول اجرای پروژه دهکده ساحلی کیش درباره آن یادآورشد: دهکده ساحلی پروژه ای 18 ساله است که سال ها بخاطر مشکلات متعدد راکد مانده بود .

او با بیان اینکه  دو سال پیش درحالی پروژه را از وزارت نفت تحویل گرفته که تنها زون یک ساخته شده بود ، برخی از خانواده ها درآن سکونت داشتند ، آب – برق – آسانسور و ابتدایی ترین امکانت شهری نداشت ، افزود: امروز زون یک دارای آسانسور، آب ، برق و امکانات یک برج مسکونی را دارد و 500 خانواده در واحدها مستقرهستند.

احمدپور با تاکید براینکه پروژه دهکده ساحلی در جنوب جزیره جاییکه به آب های آزاد منتهی می شود، ساخته شده است، گفت: از لحاظ مکانی این پروژه در بهترین نقطه جزیره است و زون دوم آن نیز دو ماه دیگر اتمام و به صاحبانش تحویل داده می شود.

او گفت: کل پروژه 5 زون دارد که و تا اتمام نزدیک به یک هزار و 500 میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

وی درپاسخ به پرسش دنیای اقتصاد مبنی براینکه ارزش افزوده واحدهای زون یک چه میزان است و آیا تورم بازار مسکن در کشور برآن تاثیرگذاربوده است؟ متذکرشد: خیر. تورم بازار مسکن شامل این پروژه نشد ، زیرا واحدی که آب و برق و روشنایی محوطه و حتی محدودیت های دسترسی به خیابان های اصلی جزیره دارد چگونه می تواند از افزایش نرخ بهره مند شود؟

احمدپور توضیح داد: اینک ارزش واحدهای دهکده ساحلی کیش از رشد 300 درصدی برخورداراست ، خریداران اولیه واحدها را با متری 700 هزار تومان خریداری کرده اند الان قیمت هر متر طبقه اول 12 میلیون تومان است .

وی گفت: درسال 96 وقتی می خواستم کارساخت و ساز و احیای مجدد را آغاز کنم مشکلات مالی در اوج خود بود، زون دوم را درمرحله فونداسیون با قیمت 700 هزار تومان پیش فروش کرده بودند و خریداران 30 تا 40 درصد را پرداخت کرده بودند اما همه چیز راکد ، به جرات می توان گفت ویرانه ای در جنوب جزیره کیش به خواب عمیق رفته بود.

احمدپوربا بیان اینکه تمام اموال پروژه توقیف شده بود و پیمانکاران شاکی های اصلی بودند ، گفت: نمی توانستم اولویت بندی کنم ، چون همه چیز اولویت داشت ، به عبارتی باید همه چیز را با هم پیش می بردم، برای تامین مصالح و همه آن چیزی که لازم بود ، راهکار تهاتر را پیش گرفتم ، بدون اینکه حتی یک برگ چک دست طلبکاری بدهم مبلغ 200 میلیارد تومان فقط با تکیه براعتبارم پروژه را تمام کردم .

او گفت: اعتماد همگان از بین رفته بود، حتی سازمان منطقه آزاد کیش هم به پیشرفت امیدی نداشت اما با پیشرفت پروژه اعتماد سازمان را هم کسب کردیم ، امروز زون سوم را هم در دستور کار داریم و ساخت آن شروع شده و زون دوم هم دو ماه دیگر به مالکین واحدها با همان قیمتی که خریده بودند واگذار می شود . زیرا من آمده ام تعهدات به مردم را انجام دهم و برای رفاه ساکنین دهکده ساحلی از هیچ کوششی دریغ نکردم.

وی از همکاری سازمان قدردانی کرد اما گلایه هایی هم داشت و دراین باره گفت: تمام خیابان های اطراف پروژه تاریک است ، دسترسی ها به دهکده ساحلی محدود است ، چرا باید پروژه ای که در215 هزار مترمربع احداث می شود و تاکنون بالغ بر 115 هزار مترمربع آن ساخته شده و نزدیک به 2 هزار نفر درنهایت از آن بهره مند خواهند شد ، هنوز درگیربدیهی ترین امکانات شهری باشد؟

سرمایه گذار پروژه دهکده ساحلی کیش گفت : مشکلات مجموعه رفع شده و الان تنها مشکل زون یک نداشتن سند است که درحال  اماده سازی برای واگذاری سندها هستیم.

وی با اشاره به اشتغالزایی برای 2 هزار نفر در ساخت این پروژه افزود: تاکنون با سرمایه بخش خصوصی 200 میلیارد تومان هزینه شده و برای رفاه ساکنین فضاهای اموزشی،  اسکله، پارک تفریحی،  رستوران، کشتی تفریحی و  یخی و سایرنیازهای گردشگران وساکنان منطقه ساختهخواهد شد.  

او درخاتمه متذکر شد: درسال رونق تولید افتخار می کنیم که برای پیشرفت پروژه از محصولات ممتاز ایرانی که قابلیت صادرات دارند استفاده کردیم ، 80هزار متر مربع این پروژه از مصالح درجه یک و استانداردایرانی استفاده شده و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید ایرانی دراین پروژه به درستی صورت گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند