کدخبر: ۳۰۴۸۲۸ لینک کوتاه

رشد سود و فروش آریا ساسول

گروه بنگاه‌ها- مدیرعامل پلیمر آریاساسول از تولید موفقیت‌آمیز پلی‌‌اتیلن مخصوص باک خودرو در این شرکت خبر داد.

 

به گزارش اقتصادنیوز،امیرحسین بحرینی در مراسم معرفی گرید جدید ویژه تولید باک بنزین در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست گفت: تحقیق و توسعه این پلی‌ اتیلن سنگین با کاتالیست جدید که از دو سال پیش آغاز شده بود اکنون به تولید صنعتی رسید.

وی با اشاره به نیاز 50 هزار تنی بازار مصرف این محصول تخصصی در کشور گفت: پلیمر آریاساسول نخستین شرکت ایرانی است که موفق به تولید این محصول براساس استانداردهای بین‌المللی شده است.وی اضافه کرد: این محصول تولیدی در تولید باک خودرو، شبکه‌های پلاستیکی با کیفیت بالا و شبکه‌های یک تنی حمل مواد شیمیایی کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه این محصول تنها در 4 شرکت در دنیا تولید می‌شود چشم‌انداز بازار صادراتی  این محصول را نیز بسیار روشن دانست.

بحرینی ضمن اشاره به اینکه این محصول با همکاری شرکت‌های خارجی به تولید صنعتی رسید و تمام مشخصات نمونه مشابه شرکت بازل را داردگفت: ظرفیت اسمی تولید شرکت یک‌میلیون تن اتیلن و 600 هزار تن انواع پلی‌اتیلن سبک و سنگین و حدود 100 هزار تن محصول جانبی است که در سه سال گذشته این ظرفیت به صورت پایدار 100 درصد پوشش داده شده است.

وی ادامه داد: شرکت در سال گذشته 58 هزار میلیارد ریال فروش و 32 هزار میلیارد ریال سود خالص داشته است.

وی همچنین از ورود پلیمر آریاساسول تا پایان سال‌جاری به بورس خبر داد.

بحریی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای شرکت گفت: عملیات اجرایی فاز نهایی پروژه افزایش ظرفیت 10 درصدی تولید ایتلن با سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری و طراحی شرکت لینده آلمان در حال انجام است که طی دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و تکمیل زنجیره ارزش محصولات پروژه احداث یک‌ واحد جدید پلی‌اتیلن با سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلار و ظرفیت تولید 300 هزار تن در سال نیز آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود بهمن‌ سال 1400 به بهره‌برداری برسد.

به گفته مدیرعامل پلیمر آریاساسول باورود این پروژه به مرحله سرویس دهی ، ظرفیت تولیدی مجتمع به بیش از دو میلیون تن خواهد رسید.

شرکت پلیمر آریاساسول برای دومین سال پیاپی رتبه نخست حاشیه سود در گروه پتروشیمی‌های یکصد شرکت برتر کشور را از آن خود کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند