کدخبر: ۳۰۶۷۷۲ لینک کوتاه

انتخاب سه شرکت صنایع شیر ایران در روز جهانی استاندارد

گروه بنگاه‌ها- سه شرکت زیرمجموعه صنایع شیر ایران مراسم روز جهانی استاندارد به عنوان واحد نمونه استاندارد کشوری انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم که با حضور معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، شرکت‌های پگاه کرمان، پگاه فارس و پگاه اصفهان در این مراسم به عنوان واحد نمونه استاندارد کشوری معرفی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مدیر تضمین کیفیت شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به انتخاب سه شرکت صنایع شیر ایران در مراسم روز جهانی استاندارد گفت: سه شرکت زیرمجموعه صنایع شیر ایران در این مراسم به عنوان واحد نمونه استاندارد کشوری انتخاب شدند که در فعالیت 64 ساله صنایع شیر ایران انتخاب همزمان سه شرکت زیرمجموعه بی‌سابقه بوده است. شهریار دبیریان افزود: شرکت‌های پگاه فارس، پگاه کرمان و پگاه اصفهان توانستند با توجه به عملکرد مناسب و موفق پشت سر گذاشتن موفق تمام نمونه‌گیری‌ها به عنوان واحدهای نمونه استاندارد معرفی شوند. این در حالی است که مدیر تضمین کیفیت شرکت پگاه فارس نیز به عنوان مدیر تضمین کیفیت نمونه کشوری انتخاب شد. وی با اشاره به اینکه کره پگاه 100 درصد تولید داخل است، خاطرنشان کرد: کارخانه پگاه تهران نیز با  توجه به بازدیدهای سازمان ملی استاندارد موفق شد نشان حلال را از موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی دریافت کند. وی با اشاره به اینکه 57 کشور عضو موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی هستند، تصریح کرد: کارخانه پگاه تهران اولین کارخانه‌ای است که در سطح کشور برای تولید کره توانست این نشان حلال را دریافت کند و درخواست ارزیابی محصولات خود را ارائه کرد و به تدریج برای سایر محصولات نیز اقدام خواهیم کرد.

دبیریان گفت: در روز ملی استاندارد 7 کارخانه غذایی به عنوان واحد  نمونه استاندارد کشوری انتخاب شدند که سه شرکت زیرمجموعه پگاه در این فهرست هستند و پگاه تهران نیز نشان حلال گرفت.

مدیر تضمین کیفیت شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به اهمیت نشان استاندارد کشور تاکید کرد: لوگوی سازمان ملی استاندارد برای تمامی محصولات تولیدی بسیار مهم است و این در حالی است که در بحث صادرات نیز این نشان مورد توجه سایر کشورها است.

در همین حال مدیرعامل پگاه کرمان با اشاره به  انتخاب این شرکت به واحد نمونه استاندارد کشوری گفت: پگاه کرمان بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع محصولات لبنی در جنوب شرق ایران است که تمامی واحدهای  تولیدی در این مجموعه صادرات محور هستند. مجتبی ابراهیمی با اشاره به تلاش پگاه کرمان برای تولید محصولات باکیفیت و سالم افزود: در شرایط کنونی و با توجه به میزان پیشرفت و تکنولوژی نیاز به اخذ استانداردها و رعایت این موارد به ویژه برای ورود به بازارها اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار پگاه کرمان به عنوان واحد نمونه کشوری استاندارد انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته 83 بار نمونه‌برداری از محصولات پگاه کرمان انجام شد اما هیچ عدم انطباقی مشاهده نشد و با این کارنامه توانستیم به عنوان واحد استاندارد کشوری انتخاب شویم. مدیرعامل پگاه کرمان در خصوص میزان صادرات شرکت خاطرنشان کرد: روزانه 17 تن از محصولات پگاه کرمان صادر می‌شود که عمده مقاصد صادراتی ما کشورهای قطر، کویت، افغانستان هستند، ضمن اینکه برای ورود به بازار عمان نیز در حال رایزنی هستیم.وی با اشاره به تولید محصولات سین بیوتیک در پگاه کرمان تصریح کرد: در کنار این محصولات فراسودمند در پگاه کرمان این شرکت توانست شاهد ثبت اختراع در تولید شیرپسته و خامه پسته باشد که مورد استقبال بازار واقع شده است.

fd202995-db4f-4903-8569-b2ad6a94d430

استمرار کیفیت در تولید و صادرات پگاه فارس

گروه بنگاه‌ها- مدیرعامل پگاه فارس گفت: این شرکت بزرگ‌ترین شرکت لبنی در جنوب کشور است که ظرفیت دریافت روزانه 550 تن شیرخام را دارد. به گزارش خبرنگار ما، حمید باغبان‌باشی با اشاره به تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته موجود در پگاه فارس افزود: امکانات و دستگاه‌هایی که در فرآوری و تولید محصولات پگاه فارس به کار می‌رود باعث می‌شود محصولات تولیدی این شرکت از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشند. وی ادامه داد: پگاه فارس در حالی برای چهارمین سال متوالی توانست به عنوان واحد نمونه کیفیت انتخاب شود که مدیر تضمین کیفیت این شرکت نیز به عنوان مدیر تضمین کیفیت نمونه کشوری معرفی شد.

باغبان باشی ادامه داد: پایبندی به تعهدات و ارزش‌هایی نظیر مشتری‌مداری، خلاقیت، نوآوری و دانش‌محور بودن در کنار تولید محصولات باکیفیت و استاندارد بالا همواره مورد توجه پگاه فارس قرار داشته است. وی با اشاره به ثبات و استمرار کیفیت در پگاه فارس تاکید کرد: طی یک سال گذشته 95 نمونه‌برداری از محصولات ما انجام شد که همگی مطابق استانداردها بود. وی با اشاره به صادرات پگاه فارس افزود: محصولات پگاه فارس به کشورهای حوزه خلیج‌فارس، عراق، افغانستان، پاکستان و کشورهای CIS صورت می‌گیرد؛ ضمن اینکه با اخذ کد IR توانستیم به عنوان اولین شرکت به روسیه صادرات محصولات لبنی داشته باشیم.

باغبان‌باشی در خصوص کد IR گفت: این کد از سازمان دامپزشکی کشور و با بررسی‌های مختلف آنها اخذ می‌شود و برای صادرات به کشور روسیه که مقررات سختگیرانه‌ای دارد، داشتن این کد ضروری است. مدیرعامل پگاه فارس در ادامه افزود: پگاه فارس 17 استاندارد اجباری و سه استاندارد تشویقی از سازمان ملی استاندارد دارد که نشان‌دهنده توجه به کیفیت امر بخش‌های مختلف این شرکت است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند