کدخبر: ۳۱۰۴۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

از محل آورده نقدی؛

بیمه رازی افزایش سرمایه می‌دهد

گروه بنگاه ها: مدیرعامل بیمه رازی یک روز قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه از افزایش سرمایه این شرکت خبر داد و گفت: یکی از دستور جلسات مجمع ،بحث افزایش سرمایه است که درصورت تصویب ، سرمایه بیمه رازی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ سیدمجید بختیاری با بیان اینکه هدف هیات مدیره تحقق سرمایه 500 میلیارد تومانی از محل آورده نقدی است ، یادآورشد: طبق برنامه درگام اول سرمایه به 300 میلیارد تومان افزایش و مابقی در گام های بعدی صورت می گیرد و اجرای این برنامه به هیات مدیره تفویض شده است .

مدیرعامل بیمه رازی روزگذشته دریک نشست خبری درباره اهداف مدیریتی خود در بیمه رازی طی یک سال گذشته گفت: با توجه به پتانسیل های موجود در این بیمه و بهره گیری از تجارب مدیریتی و نوآوری، به دنبال یک الگوسازی در صنعت بیمه به عنوان یک شرکت بیمه خصوصی بودم چون اعتقاد داشتم بیمه رازی پتانسیل فعالیت به عنوان یک بیمه کاملا خصوصی را به دلیل موقعیت سهامداری دارد و با پیاده سازی فرایندهای مدیریتی جدید می تواند در قالب یک بیمه خصوصی به عنوان الگو در صنعت بیمه مطرح شود.

بختیاری با اشاره به وضعیت مناسب بازار سرمایه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون گفت : اگر شرکتی با تجزیه و تحلیل مناسب وارد این بازار می شد می توانست سود خوبی را کسب کند کما این که بیمه رازی شش ماهه سودی معادل 100 میلیارد تومان را از محل سرمایه گذاری در بازار سرمایه شامل سود سهام، خرید و فروش  به دست آورده است.

او از صفر شدن زیان انباشته شرکت ظرف یک سال و نیم آینده خبرداد و گفت : یکی از مهم ترین مشکلات ما بدهی شرکت سایپا بود که با پیگیری و جلسات متعدد، مبلغ  150 میلیارد تومان از این شرکت وصول شد و کماکان مبلغی بابت اصل و تاخیر در پرداخت طلب باقی مانده است که امید زیادی می رود سایپا به وعده های خود عمل کرده و سود حق بیمه های معوقه  را به بیمه رازی پرداخت نماید.

وی گفت : درصددیم تا بیمه رازی را به عنوان یک الگو در صنعت بیمه کشور مطرح کنیم به همین دلیل یک تیم مدیریتی حرفه ای را در شرکت مستقر کردیم و با ایجاد واحدهای مدیریت ریسک، توسعه دیجیتال، مدیریت حسابرسی و مدیریت سرمایه گذاری، در تلاشیم که شرکت را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

به گفته مدیرعامل بیمه رازی، در یک سال گذشته، 75 درصد حجم پورتفوی ثالث موتورسیکلت در شرکت کاهش یافته است، ضمن این که در ترکیب پورتفوی شرکت، سهم بیمه های اتوبوس و مینی بوس نیز کم شده و هم اکنون ترکیب پورتفوی ثالث معقول تر شده است.

وی با اشاره به تقویت کنترل های داخلی در شرکت و همچنین افزایش نظارت در حوزه نمایندگی ها، یادآور شد: سعی کردیم تا پس از 16 سال یک بازآفرینی از برند شرکت بیمه رازی نیز داشته باشیم و تا یک ماه آینده شعار جدید شرکت رونمایی خواهد شد ضمن این که ممکن است تغییراتی نیز در لوگو با رعایت اصالت آن، انجام شود.

 

بختیاری با اشاره به فعالیت بیمه رازی در بازار پایه، از مکاتبات این شرکت با سازمان بورس برای ارتقای یک پله ای آن خبر داد و گفت: در صددیم تا آرام آرام وارد تابلوی اصلی بورس شویم.

مدیرعامل بیمه رازی به رشد 90 درصدی حق بیمه های آتش سوزی این شرکت اشاره کرد و گفت: در رشته مسوولیت نیز با رشد 70 تا 80 درصدی رو به رو بوده ایم و در بخش درمان نیز پورتفوی نامطلوب شرکت را با پورتفوی سودده جایگزین کرده ایم.

وی از دریافت مجوز برای سه محصول در حوزه درمان و مسوولیت خبر داد و اظهار داشت: با نمایندگان مذاکره کرده ایم که فروش نقد شرکت را افزایش دهند که در صورت تحقق این موضوع، نرخ های رقابتی تری را در بازار ارائه خواهیم کرد.

بختیاری با بیان این نکته که در سودآوری، میزان، کیفیت و پایداری را مدنظر قرار داده ایم تا با تغییرات دچار مشکل نشویم، ادامه داد: توسعه خرده فروشی بیمه آن هم از طریق کانال های دیجیتال در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

او به ایجاد دپارتمان های جدید در ساختار بیمه رازی اشاره کرد و گفت : دو بخش مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه گذاری درشرکت بیمه رازی ایجاد شد که فعالیت این گروه نتایج خوبی را به همراه داشت.

به گفته او دوران صدور بیمه نامه به هر قیمت سرآمده و بیمه رازی به دور از هیجانات بازار به دنبال جذب پرتفویی سودده با ضریب خسارت کنترل شده است.

محمد مهدی امانی معاون بیمه رازی دراین نشست گفت : اجرای همگون سازی ترکیب پرتفوی کار مشکلی بود زیرا بیشتر شبکه فروش به صدور بیمه شخص ثالث به ویژه برای موتور سیکلت ها عادت داشتند و فاصله گرفتن از این فضا برایشان مشکل بود.

امانی یادآورشد : با مدیریت درست ریسک ها و اجرای برنامه مدیرعامل از تمدید قراردادهایی که ضریب خسارت بالایی داشتند ، امتناع  و وصول مطالبات معوق را در کمیته وصول مطالبات با جدیدت دنبال کردیم .

امانی با تاکید بر تمرکز بیمه رازی بر توسعه بیمه های خرد و فروش نقدی گفت : با جایگزینی رشته های سودده به جای پرتفوی سال قبل توانستیم درسال 97 برغم تمام محدودیت ها در تولید حق بیمه 10 درصد رشد نشان داده شد.

همچنین ملکی معاون برنامه ریزی و نوآوری بیمه رازی درباره سامانه ﻫمراز این شرکت توضیح داد و گفت : پیاده سازی سامانه ﻫمراز از اردیبهشت ماه سال جاری آغازشد و از مهمترین دﻻیل شکل گیری این ایده می توان به ارائه امکانات و قابلیت ﻫایی که در حال حاضر در سیستم بیمه گری فعلی شرکت وجود ندارد. اشاره کرد.

ملکی افزود: در سامانه همراز کلیه خدمات الکترونیکی بیمه رازی در بستری یکپارچه برای مشتریان و شبکه فروش ارایه می شود به عبارتی با ایجاد یک اکوسیستم دیجیتالی جهت جذب ایده ﻫای جدید و مشارکت استارت آپ ﻫا، پارادایم ﻫای تحول دیجیتال در زنجیره ارزش بیمه رازی ترویج و توسعه می یابد .

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند