کدخبر: ۳۱۱۳۶۴ لینک کوتاه

افتتاح واحد مگا مدول احیای مستقیم با حضور رییس‌جمهور

گروه بنگاه ها- واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال امروز با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز، رئیس جمهور هنگام حضور در محل بهره برداری از این واحد فولادی گفت: خوشحالیم که امروز این طرح عظیم ملی را در منطقه اردکان و مجتمع صنعتی چادرملو افتتاح می کنیم .

وی همچنین از تمامی مدیران، مهندسان، طراحان ، سرمایه گذاران و کارگران این واحد صنعتی تقدیر و تشکر کرد.

محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو  همچنین در این بازدید و در مراسم افتتاح واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو گفت : مجتمع صنعتی چادرملو در زمینی به وسعت 700 هکتار احداث شده و تاکنون بالغ بر 22 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای فولادی در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.

16c7f768-f766-4ad8-bb92-e07e50a702b1

نوریان افزود: این واحد فولادی که  بهره برداری از آن آغاز شده قادر است سالانه 1 میلیون و 550 هزارتن آهن اسفنجی تولید کند.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این واحد فولادی زنجیره تولید فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد تکمیل شد . از ویژگی های این واحد صنعتی که در مجاورت کارخانه شمش فولادی در مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد  احداث شده است برخورداری از روش هات شارژ است .  وی یادآورشد: در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن با دمای حداقل 600 درجه سانتیگراد وارد کوره های ذوب می شود . همچنین یکی دیگر از ویژگی های این واحد ،استفاده از ایر کولر های خنک کننده و گردش بسته آب در سیستم هاست که در نتیجه موجب صرفه جویی قابل توجه 43 درصدی در مصرف برق و 30 درصد در مصرف آب می گردد.

نوریان تصریح کرد:  برای ساخت و راه اندازی این طرح نمونه فولادی بالغ بر 11 هزارو 628 هزار میلیارد ریال هزینه شده است . و توانسته بیش از 250 شغل بطور مستقیم و  1500 شغل بطور غیر مستقیم ایجاد کند .

مدیرعامل چادرملو ضمن اشاره به ظرفیت تولید در این شرکت خاطرنشان کرد:  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سالانه 10 و نیم میلیون کنسانتره سنگ آهن ،1 و نیم میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده  ،4 میلیون تن گندله آهن،1 میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی ،1 میلیون و 300 هزارتن شمش فولادی ،و 500 هزارتن مقاطع فولادی تولید می کند و یکی از شرکتهای معدنی پیشرودر تکمیل زنجیره تولید فولاد به شمار می رود  .

بر اساس همین گزارش دکتر روحانی سپس در جمع کارگران و مهندسان کارخانه احیا و فولاد چادرملو حضور یافت و از این واحدهای صنعتی بازدید کرد .

اضافه می شود در مراسم افتتاح این واحد صنعتی بزرگ ، دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن وتجارت، دکتر غریب پور ئیس هیات عامل ایمیدرو، استانداریزد، فرماندار و امام جمعه و نماینده مردم اردکان در این بازدید رئیس جمهور را همراهی کردند.

5062c081-0337-4753-bb88-cc014d537183

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند