کدخبر: ۳۱۴۵۰۵ لینک کوتاه

"چمدون" سامانه هوشمند پیش بینی قیمت بلیط هواپیما

گروه بنگاه ها- یک سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما با کمک هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های پیشرفته، روند تغییرات قیمت بلیط هواپیما برای مسیرهای مختلف را تحلیل کرده و به شما توصیه‌های هوشمندانه‌ای درباره زمان خرید بلیط هواپیما می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، بعد از اجرای سیاست آزادسازی قیمت‌های بلیط هواپیما، در مسیرهای پرتردد هوایی کشور شاهد تغییرات گسترده‌ای در نوع قیمت گذاری و روند تغییرات آن بودیم. به شکلی که امروز قیمت بلیط هواپیما بیشتر بر اساس موازنه تقاضا و عرضه تعیین می‌شود. در این بین آژانس‌های چارترکننده هم نقش بسیار مهمی ایفا کرده و با تعیین قیمت بلیط هواپیما برای روزهای و زمان‌های متفاوت مبتنی بر تعداد تقاضا باعث می‌شوند بعضا بلیط هواپیما بسیار ارزان ارائه شود و در طرف مقابل گاهی قیمت های بسیار بالا نیز مشاهده شود. به شکلی که قبل از نوروز سال 98 قیمت بلیط هواپیمای تهران مشهد در موارد بسیاری بالاتر از میلیون تومان رفت اما در ایام بعد از تعطیلات نوروز بیشتر پروازهای تهران مشهد در حدود 100-150 هزار تومن قیمت داشتند.

اما این همه ماجرا نیست و علاوه بر اینکه تاریخ پرواز در تعیین سطح قیمت ها فاکتور بسیار مهمی است زمان خرید بلیط هواپیما هم بسیار در قیمت بلیط تاثیر می گذارد.مثلا خرید بلیط لحظه آخری خیلی وقت ها به شما کمک میکند بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید. اما همیشه پرواز لحظه آخری لزوما ارزانترین بلیط هواپیما نیست و گاهی برای پیدا کردن بلیط های بهتر لازم است چند روز قبل از پرواز اقدام به رزرو اینترنتی بلیط هواپیمای خود کنید. مثلا وقتی تقاضای بلیط برای یک روز خاص بالا باشد خیلی بعید است که قیمت ها در روزهای آخر نزولی باشند. در این موارد بهتر است حداقل یک هفته پیش از تاریخ پرواز بلیط هواپیما را جستجو کنید.

البته عموما بلیط پروازهای سیستمی دارای قیمت و شرایط نسبتا ثابتی است اما قیمت بلیط چارتری با توجه به شرایط و میزان تقاضا می تواند به میزان زیادی نوسان می کند. پروازهای چارتری در مسیرهای مهمی مثل پرواز تهران مشهد ، پرواز تهران کیش و … بسیار متداول هستند. در این موارد هرگاه تقاضا کمتر از حد انتظار باشد هرچقدر که به زمان پرواز نزدیک تر می شویم برای جلوگیری از ضرر بیشتر چارترکننده حاضر خواهد بود قیمت کمتری ارائه کند. به شکلی که ممکن است قیمت بلیط هواپیما حتی در حد بلیط اتوبوس همان مسیر ارزان شود.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم قیمت بلیط هواپیما علاوه بر مبدا و مقصد و زمان پرواز، به مدت زمان باقی مانده تا پرواز هم بستگی دارد. مثلا قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد برای یک تاریخ معین در زمان های مختلف نوسان می کند و ارزانترین بلیط هواپیمایی که می توانید رزرو کنید 3 روز قبل از پرواز با 10 روز قبل از پرواز متفاوت خواهد بو. توصیه ما این است برای روزهایی که میدانید مسافر به مقصد شما زیاد است حداقل یک هفته قبل از پرواز و برای روزهای عادی حداقل 3 روز قبل از پرواز برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. و فقط در صورتی که میدانید در خلاف مسیر شما تقاضا بالاست تا روز آخر صبر کنید. مثلا وقتی همه از کیش به تهران می آیند بلیط هواپیمای تهران کیش روز آخر ارزان تر می شود.

چمدون، یک سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیماست که از سال 98 شروع به کار کرده و با کمک هوش مصنوعی و تکنولوژی های پیشرفته روند تغییرات قیمت بلیط هواپیما برای مسیرهای مختلف را تحلیل کرده و به شما توصیه های هوشمندانه ای میکند که چه موقع اقدام به خرید بلیط هواپیما بکنید. چمدون با پیش بینی قیمت بلیط هواپیما به شما کمک کند که بهترین زمان خرید را پیدا کنید. فقط کافیست مبدا و مقصد را انتخاب و تاریخ را تعیین و جستجو را بزنید، چمدون علاوه بر نمایش لیست پروازهای موجود و پیش بینی روند قیمت برای پرواز مورد نظر شما مشخص می کند که آیا زمان مناسبی برای خرید بلیط هواپیماست یا بهتر است صبر کنید تا روزهای آینده قیمت بهتری نصیبتان شود.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند