کدخبر: ۳۱۴۵۲۳ لینک کوتاه

کنفرانس ملی اکوتوریسم فرهنگ و توسعه گردشگری در مشهد برگزار می‌شود

گروه بنگاه‌ها- کنفرانس ملی اکوتوریسم، فرهنگ و توسعه گردشگری روزهای ۱۳ و ۱۴ آذر باهدف ترویج فرهنگ گردشگری مسئولانه و ایجاد فضای تعامل برای محققان، پژوهشگران، دانشجویان و فعالان گردشگری در مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مژگان ثابت تیموری مسئول کمیته علمی و داوران کنفرانس ملی اکوتوریسم، فرهنگ و توسعه گردشگری، با اعلام این مطلب به ایسنا گفت: تاکنون ۱۲۱ مقاله به دبیرخانه ارسال شده که موضوع غالب مقالات حوزه اکوتوریسم و گردشگری طبیعی، مباحث مربوط به بازاریابی و مدیریت در اکوتوریسم و گردشگری، جامعه شناسی گردشگری و سایر محورهای کنفرانس است.

وی افزود: در این کنفرانس، داوری مقالات به طور جدی و با کمک ۸۹ داور عضو هیات عملی و متخصص صورت ‌گرفته و کمیته علمی پس از اتمام داوری اولیه مقالات، نسبت به ارزیابی نهایی مقالات، طی جلسات مشترک اقدام کرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی تصریح کرد: از تعداد مقالات پذیرش شده، ۴۸ مقاله به صورت پوستر، ۵۲ مقاله به صورت سخنرانی پذیرفته شد که در قالب کتابچه همایش به صورت مقاله کامل چاپ و در سایت سیویلیکا و SID نمایه خواهد شد، همچنین مقالات سخنرانی در قالب ۹ پنل علمی و طبق برنامه تعیین شده در روز اول همایش ارایه خواهد شد.

ثابت تیموری ادامه داد: ۶ کارگاه تخصصی حوزه‌های مختلف گردشگری و زیارت به زبان فارسی و ۲ کارگاه به زبان انگلیسی در ۲ روز در این کنفرانس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف ما یادآوری اهداف توسعه گردشگری پایدار و ترویج گردشگری مسئولانه است ، افزود: امیدواریم تعامل اساتید، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، فعالان گردشگری، دانشجویان و علاقمندان به فعالیت در حوزه گردشگری و بوم گردی بتواند امکان ایجاد شبکه دانشی گردشگری را فراهم کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند