کدخبر: ۳۲۶۲۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نکاتی که در خانه تکانی عید باید رعایت کنید تا کرونا نگیرید!

از هر شوینده ای کاربرد خاص خود را انتظار داشته باشید! ما در این مطلب کارایی شوینده‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا برای تمیز کردن منزل و محیط کارتان بکار ببرید.

مجله اینترنتی اکالا : اکنون که ویروس کرونا شایع شده است، موضوع خانه تکانی  بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. لازم است که به جز غذا و خوردنی ها به پاکیزگی و لوازم بهداشتی اهمیت ویژه‌ای بدهیم و لازم میدانیم در محیطی زندگی کنیم که تمیز و نظیف باشد. سنت خانه تکانی هم از همین اصل ریشه گرفته است. این روزها شوینده‌ها و پاک کننده‌های مختلفی در بازار یافت میشوند.

هر کدام از این پاک کننده ها احتیاجات ما را رفع می‌کنند و از آنجایی که پاکیزگی یکی از بخش های مهم زندگی ما به حساب می آید، باید دقت لازم را در خرید شوینده ها داشته باشیم و بدانیم هر شوینده و هر پاک کننده ای چه کارایی دارد و برای چه کاری بکار می آید. یکی از نکته های مهمی که در این بخش وجود دارد این است که هرگز شوینده ها را با هم مخلوط نکنید؛ این کار ممکن است باعث متصاعد شدن برخی گازهای خطرناک شود. از هر شوینده ای کاربرد خاص خود را انتظار داشته باشید! ما در این مطلب کارایی شوینده‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا برای تمیز کردن منزل و محیط کارتان بکار ببرید.

مایع ظرفشویی

یکی از مهم ترین شوینده‌هاست و کاربرد اساسی در آشپزخانه دارد. همچنین ماشین ظرفشویی که از قرص شوینده، ژل یا مایع های گوناگون در این دستگاه قرار می‌دهیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چه بهتر است توجه ویژه‌ای به مایع ظرفشویی داشته باشیم و در خرید این نوع تمیز کننده دقت لازم را به عمل آوریم. ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای ماشین ظرفشویی از یک مایع ظرفشویی خوب و با کیفیت استفاده کنید. یک مایع ظرفشویی خوب ، قدرت تمیز کنندگی بالا را داشته و پوست دستتان را در برابر شوینده های بی کیفیت حفظ می‌کند. در صورتی که ظرف ها با دست و به کمک مایع ظرف شویی خوب شسته شوند، نتیجه بهتری را نسبت به استفاده از ماشین ظرف شویی میدهند.

تمیز کننده های سطوح

برای تمیز کردن سطوح مختلف، به جنس سطحی که بناست تمیز شود، دقت کنید. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید ماکروویو را پاک کنید پس آگاهی لازم را داشته باشید با چه نوع پاک کننده ای می توان داخل و بیرون آن را تمیز کرد و بکار بردن چه نوع تمیز کننده ای لازم است .

تمیز کننده های سطوح انواع و اقسام دارد؛ ما دراینجا به شما تمیز کننده چند منظوره را پیشنهاد می‌کنیم . بسیار کاربردی و براق کننده خوبی است. منظور از چندمنظوره بودن یک شوینده، این است که خیلی سریع و بدون دغدغه سطوح مختلف را تمیز  کند از همه مهم تر وقت شما را تلف نخواهد کرد. همچنین برای تمیز کردن کابینت های فلزی می توانید از اسپری چند منظوره استفاده کنید؛ روی کابینت اسپری کنید و با یک دستمال نمدار سریع پاک کنید. پاک کننده های چند منظوره، کاربردهای زیادی از جمله پاک کنندگی چربی و پاک کننده سطح اجاق گاز، هود، کابینت، کاشی و سرامیک، پی وی سی، سنگ و چرم و شیشه، آیینه و لکه سیاه فرش را دارند. حتی می‌توانید سنگ مرمر را هم با پاک کننده چند منظوره پاک و تمیز کنید.

دستمال جادویی

دستمال های جادویی، همان طور که از اسمشان مشخص است، کاربرهای فوق العاده ای دارند. در آشپزخانه می توانید برای تمیز کردن سطوح با کمک مواد شوینده و اسپری چند منظوره از این نوع دستمالها استفاده کنید. این دستمال ها مشکلات رایج استفاده از دستمال های پارچه ای را حل کرده‌اند؛ از خود ردی به جا نمیگذارند، سریعا و به آسانی شسته میشوند و با گذشت زمان بو و لک نمیگیرند، سطوح را کاملا براق و تمیز می کنند و قدرت آبگیری خوبی دارند.

مایع دستشویی

شستشو با استفاده از صابونهای جامد، آنطور که تصور می‌کنید بهداشتی نیست, نیست زیرا به علت قرار گرفتن این صابون ها در مجاورت هوا و در فضاهای آلوده و مرطوبی مانند حمام و دست شویی، باکتری ها روی سطوح آن تجمع کرده و تکثیر میشوند. از طرف دیگر چون دست تمامی افراد با این صابون ها تماس دارد، میتواند ویروس‌ها مثل کرونا که در حال حاضر شایع شده است، میکروب ها و باکتری ها را به سایر افراد مصرف کننده هم انتقال دهد. این مشکلات با مایع دست شویی تا حد زیادی برطرف شده است.

مایع دستشویی، یک ضد عفونی کننده بهتر برای دست است. ذرات آلودگی و چربی را به خوبی از بین می‌برد؛ برای همین پس از شیوع بیماری کرونا و آنفولانزا توجه بیشتری به آن شده و دارای محبوبیت خاص شده است. البته در استفاده از این شوینده های دست زیاده روی نکنید چون باعث آسیب رساندن به پوست دستتان میشوند. چنانچه قصد خرید مایع دست شویی دارید، سعی کنید از مایع هایی دست شویی ملایم استفاده کنید تا چربی پوست دستتان را از بین نبرند. زمانی که پوست تمیز شود، تولید چربی در پوست به حداقل می رسد. پس سعی کنید از مایع دسشویی های بنام و با برندهای شناخته شده استفاده کنید.

ژل ضدعفونی کننده دست

این نوع ژل ها اولین بار در بیمارستان ها و درمانگاه ها مورد استفاده قرار میگرفت؛ دلیل این امر آن بود که ملاقات کنندگانی که به عیادات بیماران می‌آیند، دستان خود را ضد عفونی کنند تا بیماری جدیدی را به بیماران منتقل نکنند؛ زیرا بیماران به علت مصرف زیاد قرص و دارو بدن ضعیف و مقاومت کمتری نسبت به سایرین داشتند.

با گذشت زمان فرمولاسیون این گونه ژل های ضد عفونی کننده کمی تغییر کردند و مناسب استفاده روزمره سایر افراد هم شدند. کاربرد اصلی آنها برای زمانی بود که افراد دسترسی راحت و سریعی به آب و مایع دست شویی نداشتند و میخواستند سریعا از پاک و ضد عفونی بودن دست های خود اطمینان حاصل کنند. در حال حاضر و با شیوع ویروس کرونا استفاده از این ژل ها بار دیگر رونق گرفته است؛ در زمان شایع بودن این ویروس، نیاز است تا هر یک ساعت یک بار دستان خود را ضد عفونی کنید. با این وجود بهتر است تا جایی که امکان دارد از دست دادن با سایرین خودداری کنید زیرا قدرت این ژل‌ها انقدرها هم زیاد نیست.

انواع شامپو ها

درست است که موضوع اصلی این مقاله در خصوص معرفی لوازم شست و شو و پاک کننده های منزل برای خانه تکانی است. ولی بهداشت فردی هم نباید نادیده گرفته شود و جا دارد در این مقاله به انواع شامپوها و کاربردهای آنها که در جشنواره اسفند ماه اکالا شامل تخفیف میشوند هم اشاره کنیم. خوب است بدانید قبل از اینکه شامپو بوجود آید، مردم در قدیم رو به کتیرا و سدر می آوردند و با این نوع مواد گیاهی موهای خود را شست و شو می کردند.

در زمان حال و با آلودگی های مختلفی که وجود دارد، اینگونه مواد طبیعی نمیتوانند پاسخگو باشند، از طرف دیگر استفاده از آنها زمان زیادی میگیرد. بعدها شامپو با برندهای خاص بوجود آمدند. شامپوها با قدرت پاک کنندگی متفاوت و متناسب با انواع و اقسام مشکلات موی افراد وجود دارند. شامپوهای موجود در بازار و فروشگاه‌ها از برندهای متفاوت یافت میشوند. استفاده از شامپوی خوب، براق کننده مو و چربی زدای خوبی است و کمک می کند تا هنگام شانه یا برس زدن، بار الکتریکی در مو را کم کند و از به وجود آمدن شوره در سر جلوگیری می‌کند. امروزه برندهای مختلفی شامپوهایی بر پایه گیاهان هم تولید میکنند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از خواص گیاهان هم بهره مند شوید.

پودر لباسشویی و مایع لباس شویی

پودر لباسشویی بسیار کاربردی و تمیز کننده بسیار مناسب برای لباس و پارچه هست. برندهای متفاوت در بازار موجود است و می توانید انواع و اقسام آن را از فروشگاها با برندهای متفاوت خریداری کنید. بعد از شستن لباس‌ها با پودرهای موجود می توانید از نرم کننده لباس استفاده کنید. برای شستن لباس‌های تیره می‌توانید از مایع مناسب شوینده پارچه های تیره و مشکی استفاده کنید.

برای شستن لباس‌های زیر بهتر است بهتر از صابون و پودر صابون استفاده کنید که بهترین نوع شوینده برای لباس زیر است. شستن لباس کودک بسیار حساس است و به دقت بیشتری نیاز دارد. بهتر است برای استفاده از مواد شوینده لباس کودک از برندهای شناخته شده مانند برندهایی که در جشنواره پاییزه اکالا معرفی میشوند، استفاده شود.

برای شرکت در این جشنواره وارد سایت www.okala.com  بشوید و محصولات شوینده مورد نظر خود را با تخفیفات ویژه خریداری کنید. جالب است بدانید که خانه تکانی با اینکه از سنت هایی است که از دیرباز در ایران و بین ایرانیان رایج بوده است و مسائلی شبیه خانه تکانی در برخی آثار و کتیبه های به جا مانده از کوروش کبیر هم دیده شده است و نمادی از شعار زنده باد ایران و ایرانی پاک است، همچنان یکی از دغدغه های پابرجا در ماه اسفند است! دغدغه‌های زمان و هزینه، جزئی جداناپذیر از خانه تکانی اند که با کمک جشنواره اسفندماه اُکالا تا حد زیادی برطرف شدند؛ معرفی مواد پاک کننده باکیفیت و به صرفه همراه با تخفیف های ویژه و حمل رایگان، بخشی از خدمات جشنواره اسفند اکالا است.

تمامی موارد بالا را از اپلیکیشن اکالا هم میتوانید تهیه کنید.

کد تخفیف اولین خرید okala1575

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند