کدخبر: ۲۰۰۷۳۲ لینک کوتاه

قیمت سکه طلا تحت حمایت اونس قرار گرفت

عامل برگشت دلار از کانال ۴۸۰۰ تومان

دیروز هر دلار آمریکا با رشد اندک ۲ تومانی به نرخ ۴۷۵۲ تومان معامله شد. پس از رشد ۲/ ۵ درصدی نرخ دلار (۲۳۵ تومانی) طی ۸ روز معاملاتی، (از شنبه ۷ بهمن تا روز یکشنبه ۱۵ بهمن) روز دوشنبه، شاهد کم‌نوسان‌ترین روز دلار در ۳ هفته اخیر بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز ، پس از پنج کانال‌شکنی دلار در دی، روند صعودی دلار در بهمن ادامه یافت. با وجود افت دلار تا شنبه 7 بهمن تا کف 4515 تومانی با فشار عرضه، در ادامه شناسایی فرصت خرید دلار را صعودی کرد.

بنابراین با وجود رشد مقطعی دلار بالاتر از 4800 تومان روز یکشنبه، اما عدم تمایل معامله‌گران به خرید در سطح مزبور، دلار را زیر سطح مزبور بازگرداند. روز دوشنبه، فشار عرضه از سوی صرافی بانک‌ها، کاهش نرخ حواله‌ای درهم و تغییر انتظارات در بازار ارز نوسان دلار را در سطح ۴۷۴۰ تا ۴۷۷۰ تومان محدود کرد.

در بازار سکه نیز دیروز هر سکه طرح جدید با رشد 4 هزار تومانی به قیمت یک میلیون و 524 هزار تومان معامله شد. رشد طلای جهانی در کنار روند کم‌نوسان نرخ دلار در سقف تاریخی از قیمت سکه حمایت کرد. در بازار طلای جهانی با وجود افت 2/ 1 درصدی طلا روز جمعه (بیشترین افت روزانه در 2 ماه) روز گذشته روند کم‌نوسان شاخص دلار در کنار افت بازارهای سهام تا حدی از طلا حمایت کرد.

اما همچنان زیر سطوح پیشین و در کانال ۱۳۳۰ دلاری قرار داشت. در بازار ارز نیز روز گذشته تقویت احتیاط و تا حدی تغییر انتظارات کم‌نوسانی نرخ دلار و شرایط احتیاطی را در بازار ارز رقم زد. با اینکه پیش‌تر اخبار پیش‌فروش سکه فشار بر قیمت سکه را تشدید کرده بود، اما خوش‌بینی به بازارهای اثرگذار با رشد تدریجی قیمت سکه، مجددا سکه را به سقف‌های پیشین نزدیک کرد.