کدخبر: ۱۹۵۵۹۷ لینک کوتاه

لوازم خانگی گران شد!

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به رشد ۵ درصدی قیمت لوازم خانگی گفت: بسیاری از تولیدکنندگان مخالف افزایش قیمت بوده اند چرا که با اعمال این افزایش، قیمتها به قیمت محصولات خارجی نزدیک شده و رقابت از میان می رود.

محمد طحان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص تغییرات قیمت لوازم خانگی در بازار بیان کرد: باتوجه به اینکه در حوزه تولید لوازم خانگی در کشور انحصار وجود ندارد تولیدکنندگان برخی از شرکتها 5 درصد به قیمت کالاهای خود اضافه کرده اند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از تولیدکنندگان مخالف افزایش قیمت بوده اند چرا که با اعمال این افزایش، قیمتها به قیمت محصولات خارجی نزدیک شده و رقابت از میان می رود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه افزایش قیمت دلار تاثیر چندانی بر افزایش قیمت لوازم خانگی نداشته، تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت دلار از 3 هزار 800 تومان به 4 هزار تومان شاهد تغییر چندانی در قیمت لوازم خانگی نبودیم و بعضا برخی از برندها تا 5 درصد افزایش قیمت داشته اند که این امر نیز به علت گران شدن مواد اولیه است.

طحان‌پور تاکید کرد: با گران شدن فولاد، مس، پتروشیمی، آلومینیوم و غیره بر قیمت لوازم خانگی تولید داخل نیز افزوده می شود.

وی با بیان حذف تخفیف 5 درصدی برخی از برندها در بازار، گفت: برخی از شرکتهای تولید کننده لوازم خانگی نیز پنج درصد تخفیف به محصولات تولیدی خود را حذف کرده اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در انتها خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی بر تعرفه گمرکی واردات کالاهای خارجی افزوده شده که این میزان افزایش به نفع مردم نیست.