کدخبر: ۲۱۳۸۰۳ لینک کوتاه

وزیر اقتصاد همه را قانع کرد جز قاضی‌پور

به گفته رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از بین ۷ سوال پرسیده شده از وزیر اقتصاد، پاسخ کرباسیان تنها قاضی پور را نتوانست قانع کند.

به گزارش اقتصادنیوز، موسوی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای این نشست سوالات نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از وزیر اقتصاد در خصوص اینکه علیرغم وجود صنایع کشتی‌سازی داخلی در کشور چرا نسبت به تخصیص ارز به شرکت‌های داخلی برای خرید کشتی از خارج از کشور اقدام شده است؟ همچنین سوال دیگر این نماینده در خصوص علت عدم ارائه، آیین‌نامه تعیین مصادیق صنایع پیشرفته با فناوری بالا، مطرح شد که بعد از توضیحات وزیر اقتصاد، قاضی‌پور از سوال خود در خصوص ارائه ارز برای خرید کشتی از خارج قانع نشد. نماینده ارومیه از توضیحات کرباسیان درباره سئوال دوم قانع شد

.موسوی تصریح کرد: در ادامه جلسه سوال زاهدی نماینده مردم کرمان از کرباسیان درباره مسائل بانکی مطرح شد که بعد از توضیحات وزیر اقتصاد این نماینده از پاسخ وزیر قانع شد.

وی ادامه داد: همچنین امیر حسنخانی نماینده مردم فردوس در مجلس از وزیر اقتصاد در خصوص علت اخذ مالیات از مناطق محروم و اقشار ضعیف و فشار مضاعف مالیاتی بر واحدهای تولیدی راکد و در حال تعطیل سوال کرد که بعد از توضیحات وزیر اقتصاد، این نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

موسوی افزود: سوالاتی مبنی بر اینکه چرا تاکنون آیین‌نامه اجرایی ایجاد اندوخته احتیاطی مربوط به قانون احکام دائمی کشور تدوین نشده است؟  چرا تاکنون آیین‌نامه اجرایی واردات کامیون مربوط به قانون احکام دائمی کشور مصوب 10 بهمن ماه 95 تدوین نشده و علت عدم تهیه آن چیست؟  همچنین اینکه چرا تاکنون آیین‌نامه اجرایی نحوه فعالیت حساب ذخیره ارزی مربوط به قانون احکام دائمی کشور تدوین نشده و علت عدم تهیه آن چیست؟ از سوی محمدرضا صباغیان نماینده مرد مهریز، ابرکوه و بافق از وزیر اقتصاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مطرح شد که بعد از توضیحات کرباسیان مقرر شد در خصوص سوالات مذکور طی مدت دو هفته گزارش‌های جامعی به نماینده سوال کننده ارائه شود. در ادامه، صباغیان سئوال چهارم خود را درباره علت عدم اجرای مفاد مندرج در ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر راه‌‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای شاغلان، دستگاه‌های اجرایی مطرح کرد که نماینده سوال کننده از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در رابطه با این سوال قانع نشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی سوال حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس از وزیر اقتصاد در خصوص تخلف در نحوه اجرای موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل44 مطرح شد که وزیر اقتصاد توضیحات خود را درباره سوال ارائه داد و مقرر شد گزارشی درباره سئوال این نماینده تهیه و به نماینده سوال کننده ارائه شود.

گفتنی است در این جلسه جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد، تقوی‌نژاد؛ رئیس سازمان امور مالیاتی و مرتضی بانک؛ دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مسئولان وزارت اقتصاد حضور داشتند.