کدخبر: ۲۲۵۴۶۹ لینک کوتاه

عبور از ابرچالش‌ها نیازمند رشد اقتصادی ۸ درصدی است

اقتصادنیوز: نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: برای عبور از ابر چالش های پیش روی کشور باید نرخ رشد اقتصادی دستکم به ۸ درصد برسد و تداوم داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از ایرنا؛ حسین سلاح ورزی روز پنجشنبه در همایش نظریه توسعه ایران در سالن همایش های اتاق بازرگانی خرم آباد افزود: نرخ رشد اقتصادی کشور در شرایط فعلی سه تا چهار درصد و به صورت ناپایدار است.

وی هم افزایی و گفت و گو با منطقه و جهان را لازمه رشد اقتصادی پایدار دانست و اظهار داشت: در وضعیت فعلی با توجه یه متغیرهای محیطی و رفتار ذینفعان منطقه ای و بین المللی، برخی موضع گیری های داخلی و خارجی منجر به ایجاد مشکلاتی در روند رشد اقتصادی شده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با تشریح نظریه کلاسیک و جهانی شدن درخصوص توسعه گفت: براساس مکتب کلاسیک، ساختار و ویژگی درونی هر کشوری توسعه یافتگی یا عدم تحقق آن را رقم می زند لذا تا زمانی که دگرگونی ایجاد نشود توسعه محقق نخواهد شد.

وی افزود: طبق نظریه جهانی شدن، امکان توسعه در سایه تعامل با کشورهای توسعه یافته و با ثبات فراهم می شود.

سلاح ورزی تصریح کرد: با توجه به اهمیت فلسفه توسعه، دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی از ابتدای امسال، برگزاری نشست ها و همایش های مرتبط را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت گفت و گو و تعامل از یک سو و شرایط فعلی کشور و منطقه، برگزاری همایش های تخصصی با هدف معرفی چالش ها و راهکارها در زمینه توسعه، ضروری و مفید است.