کدخبر: ۲۳۸۳۸۷ لینک کوتاه

پیش‌بینی: طلا یک سال بعد ۱۳ درصد گران‌تر می‌شود

اقتصادنیوز: بانک ولزفارگو پیش‌بینی کرده است: قیمت هر اونس طلا تا ۱۲ ماه آینده از زیر ۱۲۰۰ واحدی که الان در آن حبس شده به بیش از ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید.

پیش بینی بانک ولس فارگو درباره روند قیمت طلا در بلندمدت

به گزارش اقتصادنیوز: به نقل از سایت طلا؛ تحلیلگران بانک ولز فارگو آمریکا بر این باورند که طلا در بلندمدت یک سرمایه گذاری کاملا مطلوب خواهد بود.

به گزارش کیتکو نیوز ، بانک سرمایه گذاری ولس فارگو در تازه ترین گزارش چشم انداز فلزات گرانبها اعلام کرد: گرچه روند فعلی قیمت جهانی طلا برخی سرمایه گذاران را ناامید کرده است ولی طلا در بلندمدت یک سرمایه گذاری مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.

آستین پیکل تحلیلگر ارشد بانک ولس فارگو گفت: گرچه قیمت طلا در هفته های اخیر در محدوده زیر 1200 دلار در هر اونس در نوسان بوده است ولی پیش بینی ما این است که قیمت طلا در 12 ماه آینده به 1250 تا 1350 دلار خواهد رسید.

وی افزود: بی شک مهمترین عاملی که در شرایط کنونی فشار شدیدی را بر قیمت طلا وارد کرده است، تقویت ارزش دلار آمریکا است. افزایش ارزش دلار از آوریل تاکنون فشار شدیدی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من ارزش دلار آمریکا تا پایان امسال کاهش خواهد یافت و با توجه به رابطه معکوس آن با قیمت طلا ، می تواند به نفع قیمت این فلز گرانبها تمام شود.

وی تصریح کرد: تنش های تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا در ماه های آینده باشد.