کدخبر: ۲۶۷۱۷۲ لینک کوتاه

قیمت جهانی نفت امروز ۱۹ بهمن ۹۷

اقتصادنیوز: قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۴۲ سنت کاهش به ۵۲ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۴۱ سنت افت به ۶۱ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، پس از آنکه میزان ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافت و در حالی که سطح تولید این کشور به ارقامی بی سابقه رسیده است قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، اما کاهش تولید های اوپک و متحدانش و تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا موجب شد تا افت قیمت ها چندان قابل توجه نباشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 42 سنت کاهش به 52 دلار و 22 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با 41 سنت افت به 61 دلار و 22 سنت رسید.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به اول فوریه با 1.3 میلیون بشکه کاهش به 447.21 میلیون بشکه در روز رسیده است.

در همین حال، متوسط تولید هفتگی نفت خام آمریکا همچنان در رقم بی سابقه 11.9 میلیون بشکه در روز قرار دارد. آمریکا در حال حاضر بالاتر از روسیه و عربستان بزرگترین تولید کننده نفت جهان است.

اوپک و متحدانش با هدف مقابله با افزایش تولید و ذخایر نفت آمریکا تولید خود را کاهش داده اند. در عین حال، انتظار می رود تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا موجب کاهش 500 هزار بشکه ای صادرات نفت این کشور شود.

بنجامین لو، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «تاثیر اجرای توافق کاهش تولید در کنار تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا... موجب تقویت احساس حاکم بر بازار شده است.»

بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا برآورد خود از قیمت متوسط نفت در سال 2019 را برای نفت برنت و نفت خام آمریکا 8 دلار کاهش داده و به ترتیب به 68 و 61 دلار در هر بشکه رسانده است.