کدخبر: ۲۶۸۶۱۰ لینک کوتاه

سلیمی: دولت گزارش وضعیت بودجه شرکت‌های دولتی را ارائه نکرده است

اقتصادنیوز: یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی از عدم ارائه گزارش دولت درباره وضعیت شرکت های دولتی انتقاد کرد و گفت نمایندگان برای بررسی بودجه به این گزارش نیاز دارند.

به‌ گزارش ‌اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش‌های درآمدی بودجه سال‌ ۹۸ با استناد به اصل "۵۲" در اخطاری، گفت‌: نمایندگان برای بررسی بودجه احتیاج دارند که نمای کلی از بودجه را بدانند و موضوعی که منوط به ارائه گزارش دولت درباره وضعیت شرکت‌های دولتی است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مجلس شورای اسلامی در حال‌ بررسی درآمدهای نفتی است که ذیل آن موضوع شرکت های نفتی هم می گنجد. اینکه آقای مطهری دیروز گفت‌ کمیسیون تلفیق به این بحث ورود کرده است کافی نیست باید نمایندگان هم از این گزارش اطلاع داشته باشند.

سلیمی در این باره توضیح داد: حدود سه چهارم بودجه برای شرکت های دولتی است. ما سال‌های گذشته هم تذکر می دادیم که باید از عملکرد شرکت های دولتی اطلاع داشته باشیم. این اتفاق رخ نمی داد و تنها در انتهای بودجه رقمی را برای بودجه شرکت های دولتی بیان‌ کرده و تصویب می‌شد. در حال‌ حاضر که مجلس شورای اسلامی در ابتدای بررسی بودجه است لازم است که گزارش از وضعیت شرکت های دولتی به نمایندگان ارائه شود.