کدخبر: ۲۸۰۸۰۷ لینک کوتاه

چین چتر نجات طلا شد/ صعود فلز زرد با داداه‌های اقتصادی مثبت چین

اقتصادنیوز: قیمت طلا روز سه شنبه- ۳۰ آپریل افزایش قیمت داشت ،چراکه کم رونقی در بخش فعالیت های صنعتی چین موجب افت شاخص بازارهای سهام و تگرانی دوباره در مورد سلامت رشد اقتصادی جهان شد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از طلانیوز؛  در واقع بر خلاف روز گذشته که آمار درامدی بخش صنعتی چین باعث کاهش ارزش طلا شده بود ، امروز اماری دیگر از چین تاثیر بر عکس داشت.

در این بین سرمایه گذاران در انتظار انتشارامارهای اقتصادی از حوزه یورو و همچنین نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو امریکا در اواخر هفته هستند.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در بازار نقدی 0.2درصد رشد داشت و به 1282.08 دلار در هر اونس رسید .طلا در بازار مبادلات اتی امریکا 0.2 درصد رشد داشت و به رقم 1283.90 دلار در هر اونس داد و ستد شد.

مارگارت یانگ، تحلیلگر در سی ام سی مارکتز گفت:" ما یک احساسات نزولی در گستره در ابتدای بازار های سهام آسیا داشتیم  ،چراکه آمارهای نا امید کننده در داده های فعالیت های صنعتی چین ( پی ام آی) جرقه فروش ارزها و بازارهای سهام را روشن کرد .

بر اساس گزارش،شاخص  پی ام آی ( شاخص خرید مدیران ) آپریل در بخش تولید به شکل غیر منتظره ای به سطح 50.1 واحد افت داشته که این رقم برای ماه قبل ( مارس ) 50.5 بوده و این اتفاق باعث نگرانی در مورد وضعیت اقتصادی چین شدو در نتیجه شاخص بازار های سهام افت کرد .

طلا به طور کلی در زمان نگرانی های اقتصادی و ژئوپلتیکی به عنوان مکان امن سرمایه استفاده می شود.... با اینحال طلا این اواخر تحت تاثیر نمایش مناسب بازارهای سهام و قرار گرفتن انها در سطح های رکوردی تحت فشار قرار داشته است ، زیرا آمارهای اقتصادی منتشر شدع از دور و نزدیک جهان نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی را کمتر کرده بود.

ادوارد میر ، تحلیلگر در INTL FCStone گفت:" طلا هنوز نتوانسته بر فاکتورهای کاهشی پیروز شود و هر نوع رالی قیمتی در بازار طلا احتمالا زمان کوتاهی خواهد داشت.

" با توجه به کمبود دلایل برای صعود ، ما اغزایش سرمایه گذاری با توجه به قیمت های فعلی را پیشنهاد نمی کنیم .با اینکه دلار تحت تاثیر آمارهای اقتصادی قوی رشدی نداشت ، اما همچنین افتی هم ثبت نکرد ."

طلا به این دلیل در مبادلات روز گذشته از بالاترین سطح قیمت یک هفته ای  فاصله گرفت که شاخص بازارهای سهام امریکا تحت تاثیر امارهای اقتصادی به سمت رکوردهای خود کشیده شده بود...بر اساس امارها مشخص شد شاخص هزینه های مصرفی  ماه مارس ایالات متحده بیشترین میزان رشد در 9 و نیم سال گذشته را ثبت کرده است .

یانگ گفت که از نظر تکنیکال روند قیمت طلا کاهشی تر شده است ..... حالا توجه سرمایه گذاران به امارهای اقتصادی حوزه یورو و همچنین نشست دو روزه فدرال رزرو است.

جایی دیگر در بازار ها ، نقره 0.1 درصد افت داشت و به 14.89 دلار در هر اونس رسید ، در حالیکه پلاتین 0.1 درصد افت داشت و 893.50 دلار در هر اونس بود

پالادیوم نقدی  اما از سوی دیگر 0.2 درصد رشد داشت و به رقم 1372.69 دلار در هر اونس داد و ستد می شد.پالادیوم روز گذشته افتی بیش از 7 درصد ثبت کرد و در بازه ای از مبادلات 1361.50 دلاری شد .

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند