کدخبر: ۲۸۱۱۳۳ لینک کوتاه

ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا ۱۴۰۰

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان این که نقشه راه احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی تا یک ماه آینده تدوین می شود، گفت: در احداث این تعداد واحد تا افق سال ۱۴۰۰ همپوشانی وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عباس فرهادیه اظهار کرد: در احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ که ۲۰۰هزار واحد آن توسط شهرهای جدید، ۱۰۰هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۱۰۰هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری انجام می‌شود، اگرچه در برخی از بخش‌های آن همپوشانی وجود دارد اما جنس کار متفاوت است.

وی تصریح کرد: تولید مسکن در بافت‌های ناکارآمد و در قالب بازآفرینی‌شهری با توجه به پیچیدگی های تولید مسکن در بافت های فوق وظیفه سنگینی بوده که از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن  گفت: تلاش می کنیم تا یکماه آینده نقشه راه احداث ۱۰۰هزار واحد مسکونی در بافت های ناکارآمد را تهیه و تدوین کنیم.

فرهادیه افزود: بعد از تهیه نقشه راه، دفتر پایش تشکیل و با تعامل و گام به گام اجرای طرح اقدام ملی که احداث ۲ ساله ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را پیگیری خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند