کدخبر: ۲۸۷۵۳۹ لینک کوتاه

صندوق بین‌المللی پول چشم‌انداز رشد اقتصادی چین را کاهش داد

اقتصادنیوز:صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه با اشاره به تشدید تنش‌های تجاری، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ را از ۶.۳ درصد قبلی به ۶.۲ درصد کاهش داد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ این درحالی انجام می‌شود که تنها ۲ ماه قبل با وجود چشم‌انداز روشن‌تر برای توافق تجاری با ایالات‌متحده، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۹ چین را از ۶.۲ درصد به ۶.۳ درصد افزایش داده بود.

ماه گذشته، با افزایش ناگهانی تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، ریسک‌های تهدیدکننده رشد اقتصادی چین، از سوی تعرفه‌های بالاتر آمریکا، افزایش یافت.

آمریکا از اواسط ۲۰۱۸ بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه‌های بالایی وضع کرده و این کشور را به انتقال اجباری تکنولوژی و دزدی از دارایی‌های معنوی آمریکا متهم کرده است. چین هم در مقابل با رد این اتهامات، بر ۱۱۰ میلیارد دلار از واردات آمریکایی تعرفه بالا وضع کرد.

معاون مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، دیوید لیپتون، در بیانیه‌ای گفت: انتظار می‌رود رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، به ترتیب به ۶.۲ درصد و ۶.۰ درصد کاهش بیابد. با توجه به پتانسیل افزایش تنش‌های تجاری، چشم‌انداز کوتاه‌مدت رشد اقتصادی چین، نامشخص باقی می‌ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند